Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 24 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-24

Dosja Balili, sekuestrohet pasuria e Eskobarit të Ballkanit

Vendoset nën sekuestro preventive pasuria e Klement Balilit, ose i njohur ndryshe si Eskobari i Ballkanit. Vendimi është marrë këtë të enjte në Gjykatën e Krimeve të Rënda pas kërkesës së Prokurorisë. Nën sekuestro mësohet se janë vendosur troje, biznese dhe apartamente që rezulto

No Pic available
  • 2017-11-24

Policia e Prokuroria në Santa Quaranta për vendosjen e sekuestros preventive

Forca të policisë dhe zyrtarë të tjerë të prokurorisë  janë paraqitur paraditen e kësaj të premteje në  kompleksin “Santa Quaranta”, të cilët kanë si qëllim që të vendosin  në sekuestro preventive pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda. Hoteli luksoz që n

Sasi të reja marijuane shqiptare drejt Greqisë
  • 2017-11-24

Sasi të reja marijuane shqiptare drejt Greqisë

Policia greke vijon të zbulojë sasi marijuanë që hyjnë nga territori shqiptar dhe transportohen në thellësi të vendit. Operacioni më i fundit është zhvilluar një ditë më parë në zonën e Kosturit, afër kufirit juglindor shqiptar ku janë bllokuar dhjetëra kilogramë marijuanë dhe

Shpërdoruan detyrën, kallëzim penal për kryebashkiaken e Sarandës dhe 6 të tjerë
  • 2017-11-24

Shpërdoruan detyrën, kallëzim penal për kryebashkiaken e Sarandës dhe 6 të tjerë

Kontrolli i Lartë i Shteti ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kryebashkiaken e Sarandës Floriana Koka dhe gjashtë zyrtarë të tjerë të këtij institucioni. Sipas KLSH-së, gjatë inspektimit të bërë në këtë Bashki, është konstatuar një dëm financiar për buxhetin e shtet

No Pic available
  • 2017-11-24

Akuzohet për një sërë veprash të rënda penale, arrestohet i moshuari

Ndalohet nga Policia e Gjirokastrës një shtetas i shpallur në kërkim për veprat penale Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike, Organizatë Kriminale dhe Kryerje e veprave nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal. Në pranga ka rënë shtetasi i shpallur në kërkim Ismail Sal

Shoferi i dehur përplas me makinë 10-vjeçarin, arrestohet
  • 2017-11-24

Shoferi i dehur përplas me makinë 10-vjeçarin, arrestohet

Drejtonte automjetin në gjendje të dehur, 35-vjeçari përplas fëmijën 10 vjeç. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në lagjen Skënder Libohova Lushnje. Sipas policisë shtetasi  Blerim Hoxha, 35 vjeç, banues në fshatin Karbunarë e Sipërme, Lushnje, duke drejtuar automjetin  tip R

Kapet në Holandë anëtari i bandës së Babagjyshëve
  • 2017-11-24

Kapet në Holandë anëtari i bandës së Babagjyshëve

Interpol Haga ka bërë arrestimin provizor me qëllim ekstradimin drejt vendit tonë të Fatmir Pjetrit, 31-vjeçari nga Puka, i dyshuar si anëtar i bandës së Babagjyshëve. Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, me datë 1

Kalendari