Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 07 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Tiranë, kapet i shumëkërkuari si organizator i trafikut të drogës
  • 2017-12-07

Tiranë, kapet i shumëkërkuari si organizator i trafikut të drogës

Një person i shumëkërkuar, i dyshuar si organizator i një grupi të strukturuar kriminal në fushën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, është vënë në prangat e policisë së Tiranës. Në kuadër të operacionit Myzë të zhvilluar ditën e djeshme, në një lokal në rrug

Prokurori të zgjidhet me vetting jo nga politikanët e korruptuar, ja si i përgjigjet Rama-komentuesit
  • 2017-12-07

Prokurori të zgjidhet me vetting jo nga politikanët e korruptuar, ja si i përgjigjet Rama-komentuesit

TIRANË- Çështja e Prokurorit të Përgjithshëm përveç se politikën ka përfshirë edhe opinionin publik. Të gjithë janë kuriozë të dinë se kush do ta pasojë Adriatik Llallën, të cilit tashmë i ka mbaruar mandati. Dje kryeministri Edi Rama ftoi opozitën dhe kreun e PD-së Lulz

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-12-07

I rreh gruan dhe i ngul thikën vëllait, arrestohet 56-vjeçari në Elbasan

  ELBASAN- Sherri mes dy vëllezërve ka bërë që të dy të përfundojnë në pranga, njëri prej tyre i plagosur. Burime zyrtare bënë me dije se ngjarja ndodhi në lagjen 5 Maj në Elbasan. Mësohet se në pranga kanë rënë Fatmir Bakalli, 56 vjeç dhe Shpendi Bakalli, 49 vjeç, k

Xhafajt takon Hahn në Bruksel, zbardhet mesazhi i komionerit
  • 2017-12-07

Xhafajt takon Hahn në Bruksel, zbardhet mesazhi i komionerit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel, është takuar me Komisionerin Johannes Hahn. Referuar materialit të dërguar nga Ministria e Brendshme, citohet se në këtë takim me Komisionerin për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, mini

Sherr me thika në Vlorë, plagosen 3 persona
  • 2017-12-07

Sherr me thika në Vlorë, plagosen 3 persona

Një sherr mes tre të rinjve, ka përfunduar me plagosje me thika, ku njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë. Antonio Veizaj, 25 vjeç, banues në Vlorë, gjatë mbrëmjes së djeshme dyshohet se në afërsi të një lokal-bar në lagjen Pavarësia është konfliktuar për motive të dob

Makina bie në lumë, shpëton për mrekulli drejtuesi
  • 2017-12-07

Makina bie në lumë, shpëton për mrekulli drejtuesi

Një mjet ka rënë në lumë në dalje të Klosit mbrëmjen e të mërkurës, por fatmirësisht drejtuesi nuk ka pësuar probleme. Rreth orës 6:40, të mëngjesit të sotëm, sipas policisë së Dibrës, salla operative e komisariatit të Policisë Mat, ka marrë një telefonatë ku bën fjalë

Kalendari