Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 11 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bllokimi nga masivi shkëmbor, rinis qarkullimi në autostradën e Elbasanit
  • 2017-12-11

Bllokimi nga masivi shkëmbor, rinis qarkullimi në autostradën e Elbasanit

ELBASAN Pas bllokimit të rrugës nga masivi shkëmbor dhe punës intensivive për hapjen e Baypass-it në Mamel ka rinisur qarkullimi në autostradën Elbasan-Tiranë. Një masiv shkëmbor u shkëput dy ditë më parë nga skarpati anësor duke bllokuar lëvizjen e mjeteve në aksin rru

No Pic available
  • 2017-12-11

Masivi shkëmbor në aksin Elbasan-Tiranë, kreu i ARRSH :Nuk ka një datë se kur do të jetë e hapur plotësisht

TIRANE Njëri sens i autostradës Elbasan-Tiranë vijon të jetë i bllokuar si pasojë e shembjes së një masivi shkëmbor.  Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro ka inspektuar zonën, por nuk ka bërë të ditur datën fikse se kur do hapet plotësisht ky aks. Ai tha se

No Pic available
  • 2017-12-11

Penguan pasagjerët dhe qëlluan me sende furgonët, ndiqen penalisht 13 shoferë në Peshkopi

PESHKOPI-Policia e Dibrës ka nisur procedimin penal ndaj 13 shoferëve në Dibër të cilët gjatë protestës së tyre kanë penguar pasagjerët dhe kanë qëlluar me sende të forta furgonët e konkurrenteve të tyre. Sipas njoftimit të policisë, në datën 04.12.2017, një grup prej 15 v

No Pic available
  • 2017-12-11

Ministri italian i drejtësisë vizitë blic në Tiranë. Urgjenca për dosjen Habilaj?

Ndërsa në Tiranë duket se i kanë marrë me qetësi hetimet për çështjen Habilaj nuk ndodh e njëtja gjë te autoritetet italiane të cilat janë angazhuar maksimalisht për të çmontuar deri në rrënjë këtë grup të fuqishëm kriminal të trafikut të drogës. E konfirmon këtë pik

Vorë-Fushë Krujë, përplaset nga automjeti; humb jetën 71-vjeçari
  • 2017-12-11

Vorë-Fushë Krujë, përplaset nga automjeti; humb jetën 71-vjeçari

Një person i pajetë është gjetur në orët e para të mëngjesit në aksin Vorë-Fushë Krujë. Sipas policisë bëhet fjalë për një person 71-vjeçar, i cili dyshohet se ka humbur jetën nga përplasja e një makine. Sot nw mëngjes, rreth orës 05.40, në Sallën Operative ka ardhur një t

Vlorë, kapet i riu me 100 doza kokainë
  • 2017-12-11

Vlorë, kapet i riu me 100 doza kokainë

  Një i ri është kapur në f;agrancë në Vlorë me 100 doza kokainë. Policia njofton se në kuadër të operacionit të koduar Centralja, u arrestua shtetasi Klaudio Selimaj, 23 vjeç, banues në Vlorë.   Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore t

Dhunuan gjyqtarin gjatë ndeshjes, arrestohen 3 lojtarë të Këlcyrës
  • 2017-12-11

Dhunuan gjyqtarin gjatë ndeshjes, arrestohen 3 lojtarë të Këlcyrës

Pas dhunës së djeshme në ndeshjen Përmeti-Këlcyra, ku lojtarët e Këlcyrës dhunuan në grup të riun e kolegjiumit të Fierit, Alvi Paco, policia ka prangosur sot tre lojtarët e dyshuar. Sipas të dhënave të para mësohet se tre të arrestuarit janë lojtarë të ekipit të Këlcyrës. Ne

Kalendari