Aktualitet

Gjithsej 23 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bënçë, lumi nxjerr 80 bomba të Luftës së Dytë Botërore
  • 2017-12-14

Bënçë, lumi nxjerr 80 bomba të Luftës së Dytë Botërore

Rreth 80 bomba që dyshohet se i përkasin Luftës së Dytë Botërore, janë gjetur në lumin e Bënçës në Tepelenë. Bombat kanë dalë në bregun e lumit ditën e djeshme dhe janë pikasur nga banorë të zonës. Menjëherë banorët kanë njoftuar shërbimet e policisë. Pritet që ditën e n

Materialet e Prokurorisë shqiptare, Tahiri përmendet sërish në përgjime
  • 2017-12-14

Materialet e Prokurorisë shqiptare, Tahiri përmendet sërish në përgjime

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të ndalojë Saimir Tahirin të dalë nga Shqipëria duke i bllokuar ish-ministrit të Brendshëm pasaportën dhe kartën e identitetit. Kërkesa për bllokim u bë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila në seancë paraqiti edhe argumentet. Në përgjime

Vrau të riun shqiptar, italiani dënohet me 9.4 vjet burg
  • 2017-12-14

Vrau të riun shqiptar, italiani dënohet me 9.4 vjet burg

Autori i krimit, italiani Marco Franzoni Gjykata e Breshias ka dënuar me 9 vjet e 4 muaj burg për vrasje të qëllimshme italianin Marco Franzoni, 33-vjeçarin italian i cili vrau në rrugë me një armë zjarri hajdutin shqiptar Eduard Ndoj, shkruan shtypi italian. Sipas këtij të fundit, mbrëm

No Pic available
  • 2017-12-14

Kuvend, opozita braktis interpelancën e Peleshit: Nuk jemi dekor për situata false 

TIRANE- Kuvendi ka nisur seancën plenare të së enjtes me një interpelancë me ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi, të kërkuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe. Por  deputetët e opozitës kanë bojkotuar punimet e seancës, duke  e cilësuar këtë interpelancë, f

No Pic available
  • 2017-12-14

Avokati i Saimir Tahirit përgënjeshtron Top Channel

Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia, ka deklaruar në emisionin Top Story, se letra që klienti i tij ka marrë nga Prokuroria e Katanias është e vërtetë dhe nuk ka asnjë një për të pasur dyshim. Ai tha se letra që është marrë nga Tahiri, është marrë nga sekretari e institucionit dh

No Pic available
  • 2017-12-14

Europa do ndalojë kebabin dhe sufllaqet, çfarë do të ndodhë në Shqipëri?

Parlamenti europian do të votojë sot mbi ndalimin e përdorimit të substancave konservuese në mishin e ngrirë për hell vertikal. Konkretisht propozohet ndalimi i fosfateve te mishi i përdorur për kebab apo sufllaqe. Pala propozuese mbron argumentin se fosfatet mund të jenë përgjegjëse p

No Pic available
  • 2017-12-14

Skandali farmaceutik, BIRN: Ja përse zhduken ilaçet në treg në Europë

RoActemra, ilaç i përdorur për kurimin e artritit reumatik është vetëm një prej dhjetëra barnave që po zhduken me shpejtësi nga raftet e farmacive bullgare. Fenomeni është duke marrë përmasa gjithmonë e më shqetësuese në vendin europiano-lindor, prej 10 vitesh anëtar të Bashkimit

Kalendari