Aktualitet

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 03 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vlorë, digjet magazina pranë bashkisë
  • 2018-01-03

Vlorë, digjet magazina pranë bashkisë

Një zjarr i fuqishëm ka shokuar Vlorën mbrëmjen e sotme. Mësohet se zjarri ka rënë në një magazinë ushqimore. Kjo njësi tregëtare ndodhet shumë pranë bashkisë së qytetit bregdetar. Rreth orës 21:10, Salla Operative Vlorë është njoftuar nga një telefonatë se në lagjen ”15

No Pic available
  • 2018-01-03

Itali, shqiptari i dehur tenton të vrasë djalin 17 vjeçar

Një 35-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi është denoncuar nga bashkëshortja dhe fëmijët për ushtrim dhune. Mediat italiane shkruajnë se ai ka kërcënuar se do të vriste djalin 17-vjeçar, teksa mbante në dorë një thikë. Ngjarja ka ndodhur në Montelu

Lezhë, plagoset me armë zjarri një 32-vjeçar
  • 2018-01-03

Lezhë, plagoset me armë zjarri një 32-vjeçar

I plagosuri, Vilson Zefi Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në mesditë në qytetin e Lezhës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Gurra pranë një lokali. Mësohet se i plagosuri është dërguar menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Menjëherë në vendngjarje kanë mb

No Pic available
  • 2018-01-03

Vdekja e 16 vjeçarit, kushërinjtë pranojnë se qëlluan me armë

Viktima, Klajdi Gjeta Tre të rinjtë nga Kurbini, që u arrestuan ditën e djeshme kanë pranuar përpara uniformave blu se qëlluan me armë zjarri natën e ndërrimit të viteve. Më 31 dhjetor gjeti vdekjen prej një plumbi qorr 16-vjeçari Klajdi Gjeta dhe policia dyshon se ka qenë arma e për

Ministrja serbe: Nuk ka informacion për ekstradimin e Ballist Morinës
  • 2018-01-03

Ministrja serbe: Nuk ka informacion për ekstradimin e Ballist Morinës

Ballist Morina është një emër që nuk qëndron larg vëmendjes së mediave serbe. Gazeta “Blic” gjatë një interviste me ministren serbe të Drejtësisë, Nela Kuburuviç e ka pyetur atë lidhur me ekstradimin e Morinës nga Kroacia. Ajo është përgjigjur duke thënë se nuk ka as

Media belge: Shqipëria, një vend i kanibalizuar nga kanabisi
  • 2018-01-03

Media belge: Shqipëria, një vend i kanibalizuar nga kanabisi

Në datën 1 janar media belge Lecho.be i ka dedikuar një artikull të konsiderueshëm situatës me kanabisin në vendin tonë, të cilin e titullon: Shqipëria, një vend i kanibalizuar nga kanabisi. Shkrimi nxjerr në pah procesin e shndërrimit të kanabisit në një fenomen shqetësues, pasi ni

No Pic available
  • 2018-01-03

Angli, policia kërkon dy 20-vjeçarë shqiptarë për drogë e armë

Policia e Sussex është vënë në kërkim të dy djemve shqiptarë, të cilët akuzohen për mbajtjen e armëve të zjarrit dhe shitje droge në Brighton dhe Hove. Autoritetet thonë se Orges Dema dhe Olsi Fizzlaj, të dy 20 vjeç, u arrestuan në qytet në dhjetor 2016, dhe u liruan me kusht për

Kalendari