Aktualitet

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
WP: Kafeneja shqiptare i përgjigjet vulgaritetit të Trump-it, kafe falas për emigrantët
  • 2018-01-13

WP: Kafeneja shqiptare i përgjigjet vulgaritetit të Trump-it, kafe falas për emigrantët

Një kafene e drejtuar nga emigrantë shqiptarë në qendër të qytetit të Uashingtonit po ofron kafe falas për Haitianët, Salvadoranët dhe Afrikanët, vetëm një ditë pasi presidenti Trump ngriti pyetjen se përse SHBA duhet të pranojnë emigrantë nga “vendet e pista”. “E

Sherr me grushte në komisariat, pezullohen 2 policë në Lezhë, SHÇBA nis hetimin
  • 2018-01-13

Sherr me grushte në komisariat, pezullohen 2 policë në Lezhë, SHÇBA nis hetimin

Dy efektivë të komisariatit të policisë në Lezhë janë pezulluar nga detyra pasi janë përfshirë në një sherr me grushte me njëri-tjetrin. Ngjarja ka ndodhur brenda ambienteve të komisariatit, ku N.Sh., oficer i patrullës së përgjithshme ka goditur me grushte punonjësin e të njëjt

Rreziku i shembjes së pallatit në Gjirokastër
  • 2018-01-13

Rreziku i shembjes së pallatit në Gjirokastër

Në ditën e 8-të pas rrëshqitjes së tokës, vijon të jetë shqetësuese situata për banorët e pallatit në Gjirokastër. Studimi paraprak i Shërbimit Gjeologjik Shqiptar thekson trajtimin e hershëm të prezencës së fenomenit të rrëshqitjes dhe rrezikut që paraqet për këto zona. Në

Shkodër, shpërthim me eksploziv, 8 të plagosur (Foto)
  • 2018-01-13

Shkodër, shpërthim me eksploziv, 8 të plagosur (Foto)

#td_uid_1_5a5a6cad66058 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/shkoder-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_

Orët e papaguara të Vettingut
  • 2018-01-13

Orët e papaguara të Vettingut

Premtimi i qeverisë se do të shpërblente financiarisht punën e vështirë të anëtarëve të vettingut me sa duket deri më tani nuk është realizuar në atë masë që u premtua. Vetë Kryeministri pati premtuar përmbushjen e nevojave për mbarëvajtjen e punës së institucioneve të vettin

Tragjike në Shkodër, fëmija 5 vjeçar mbytet në lumin Kir
  • 2018-01-13

Tragjike në Shkodër, fëmija 5 vjeçar mbytet në lumin Kir

Shkodra është tronditur sërish ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë. Një fëmijë 5-vjeçar raportohet të jetë mbytur në ujërat e lumit Kir. Nga të dhënat paraprake mësohet se kanë qenë kalimtarët e rastit, të cilët kanë gjetur fëmijën dhe kanë njoftuar më pas familjarët.

Gjermani, vritet një 34-vjeçare nga Kosova, arrestohet një polic
  • 2018-01-13

Gjermani, vritet një 34-vjeçare nga Kosova, arrestohet një polic

Një gruaje 34 vjeçare nga Kosova është gjetur e vdekur në një banesë në Bad Langensalza (Landi Thüringen). Pas gjetjes së kufomës është arrestuar një polic federal.  Sipas informacioneve të policisë, gruaja në fjalë ka vdekur natën e mbrëmshme nga plagët e marra prej armës së

Kalendari