Aktualitet

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 14 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bien temperaturat në të gjithë vendin, reshje bore në Verilindje
  • 2018-01-14

Bien temperaturat në të gjithë vendin, reshje bore në Verilindje

Në Kukës, reshjet e dendura të bores nisën që në orën 09:30 të së dielës. Rruga e Kombit e rrugë të tjera nacionale e rurale për një qarkullim të kujdesshëm të automjeteve kalohen vetëm me zinxhirë. Ndërkohë edhe qytete të tjera sipas Metoalb do të ketë reshje dëbore. Të ti

Atentat në Tiranë, një i vrarë dhe një i plagosur me armë zjarri
  • 2018-01-14

Atentat në Tiranë, një i vrarë dhe një i plagosur me armë zjarri

Pamje nga vendngjarja Një person i vrarë dhe një shtetas i plagosur janë gjetur në një makinë nga policia pas sinjalizimit në sallën operative. Sipas policisë, ditën e sotme rreth orës 17.50, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në rrugën Shefqet Musaraj, një shtetas nd

Shpërthen një bombol gazi, vetëm dëme materiale (Video)
  • 2018-01-14

Shpërthen një bombol gazi, vetëm dëme materiale (Video)

Një bombol gazi shpërtheu në një banesë në kryeqytet. Nga shpërthimi i fuqishëm në rrugën Thoma Koxhaj fatmirësisht nuk pati të lënduar, sepse bombola ishte vendosur në ballkon dhe në banesë nuk kishte njeri. Në pamje duket qartë fuqia e shpërthimit që ka shembur edhe murin e sh

Aksident i rëndë, drejtuesi i motoçikletës rrëzohet në urë
  • 2018-01-14

Aksident i rëndë, drejtuesi i motoçikletës rrëzohet në urë

Foto ilustruese Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Urës së Mesit në fshatin Dragoç, Shkodër. Një person është rrëzuar me motoçikletë dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën. Ambulanca ka shkuar menjëherë në vendngjarje ku dhe po jep ndihmën e parë. Policia ka nisu

Librazhd, vajza tenton vetëvrasjen duke pirë 19 kokrra paracetamol
  • 2018-01-14

Librazhd, vajza tenton vetëvrasjen duke pirë 19 kokrra paracetamol

Një adoleshente për pak sa nuk i ka dhënë fund jetës së saj, pasi ka konsumuar 19 kokrra paracetamol. Ngjarja tronditëse ka ndodhur një ditë më parë, në fshatin Bardhaj të Librazhdit, ku një 18-vjeçare tentoi ti japë fund jetës duke pirë medikamentet. Sipas informacioneve nga polic

Atentati në Shkodër është filmuar nga kamerat e sigurisë
  • 2018-01-14

Atentati në Shkodër është filmuar nga kamerat e sigurisë

Një ditë pas atentatit me tritol që tronditi qytetin e Shkodrës, burime nga grupi hetimor konfirmojnë se kamerat e sigurisë së një biznesi mund të ofrojnë të dhëna të vlefshme, që do të mundësonin identifikimin e autorit të ngjarjes. Grupi hetimor po heton intensivisht për shpërth

Të dehur dhe me shpejtësi, gjoba dhe arrestime nga policia
  • 2018-01-14

Të dehur dhe me shpejtësi, gjoba dhe arrestime nga policia

Më shumë sesa çështje ligjore, përdorimi i alkoolit edhe kur je vetë drejtues automjeti, është një problem që zor se mund të çrrënjoset. Në kuadër të masave për parandalimin e aksidenteve, Policia Rrugore ka shoqëruar në komisariat 4 drejtues mjetesh, si dhe ka pezulluar 15 leje d

Kalendari