Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 20 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Fëmijët mes shkëmbinjve për të shkuar në shkollë
  • 2018-01-20

Fëmijët mes shkëmbinjve për të shkuar në shkollë

Fiks Fare ka risjellë sonte në vëmendje gjendjen e rrugëve në fshatrat e Shqipërisë, konkretisht në tre fshatra të Gramshit, Kukur, Holtas dhe Kabash. Banorët ankohen se prej disa vitesh kanë kërkuar të ndërtohen rrugë për fshatrat e tyre, pasi po rrezikohet jeta e fëmijëve, të ci

Rruga e Kokonozve e harruar prej 20 vitesh
  • 2018-01-20

Rruga e Kokonozve e harruar prej 20 vitesh

Rruga “Zana Floqi” në Tiranë, e cila njihet edhe si “Rruga e Kokonëzëve” prej 20 vitesh nuk e njeh “ngrohtësinë” e asfaltit. Fiks Fare e ka trajtuar këtë rrugë edhe dy vite më parë, por banorët ankohen se askush nuk ka menduar për një zgjidhje, pasi

Aksident i trefishtë në Tiranë-Durrës
  • 2018-01-20

Aksident i trefishtë në Tiranë-Durrës

Tre automjete janë përfshirë në një aksident rrugor në orët e pasdites së të premtes në autostradën Tiranë-Durrës. Aksidenti i trefishtë ka ndodhur në afërsi të mbikalimit të Rinasit në drejtimin Durrës-Tiranë. Fatmirësisht, si pasojë e përplasjes nuk raportohen persona të l

Braktisën fëmijët e mitur në Itali, procedohen dy shtetas
  • 2018-01-20

Braktisën fëmijët e mitur në Itali, procedohen dy shtetas

Policia Kufitare procedon penalisht dy shtetas për veprën penale Braktisja e fëmijëve të mitur Në kuadër të masave për frenimin e migracionit të paligjshëm, apo atë të azil kërkimit, nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Rinas u referuan materialet në Pr

Gjirokastër, mure mbrojtëse për pallatin
  • 2018-01-20

Gjirokastër, mure mbrojtëse për pallatin

Bashkia e Gjirokastrës, përmes kryetares Zamira Rami, njoftoi masat që do të pasojnë rekomandimet e Shërbimit Gjeologjik për pallatin e rrezikuar. Ajo tha se vendimi i bashkisë parashikon vëzhgime në vijimësi të situatës dhe marrjen e masave paraprake sipas një plani afatshkurtër. Të

Burgjet marrin masa, të dënuarit refuzojnë ushqimin
  • 2018-01-20

Burgjet marrin masa, të dënuarit refuzojnë ushqimin

Ministria e Drejtësisë me qëllim përmirësimin kushteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë në Institucionet e Ekzekutimit të Vendimeve Penale, në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve (DPB) dhe Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm në Sistemin e Burgjeve (SHKBB), kan

Kapshticë, sekuestrohen rreth 2 kg heroinë në një autobus
  • 2018-01-20

Kapshticë, sekuestrohen rreth 2 kg heroinë në një autobus

Foto ilustruese Një sasi heroine prej rreth 2 kg, është sekuestruar në pikën doganore të Kapshticës. Mësohet se lënda narkotike u gjet në një autobus. Nuk dihet ndërkoh poseduesi i lëndës narkotike, i cili është arrestuar. Ndërsa burime nga policia kufitare bëjnë të ditur se drog

Kalendari