Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 22 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Moti i keq, Durrësi pëmbytet nga reshjet
  • 2018-01-22

Moti i keq, Durrësi pëmbytet nga reshjet

Reshjet e vazhdueshme të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa prej rrugëve të qytetit bregdetar të Durrësit. Mbrëmjen e së dielës në ndihmë të banorëve dhe bizneseve të rrezikuara nga uji është angazhuar shërbimi zjarrfikës. Zjarrfikësit që po punojnë për thithjen e ujër

Rikthehet dielli, por temperaturat mbeten të ulëta
  • 2018-01-22

Rikthehet dielli, por temperaturat mbeten të ulëta

Moti i keq, me shira dhe koha e vrenjtur duket se kanë ikur bashkë me fundjavën që lamë pas, por temperaturat do të vijojnë të mbeten të ulëta, karakteristikë për sezonin e dimrit. Sa i takon parashikimit për këtë javë, Meteoalb thotë se do të jetë kryesisht e kthjellët, por me r

Digjet në  banesë 70-vjeçari, rëndë në spital
  • 2018-01-22

Digjet në  banesë 70-vjeçari, rëndë në spital

Një 70-vjeçar është plagosur rëndë pasi banesa ku ai jetonte ka marrë flakë. Ngjarja ka ndodhur në Shijak gjatë orëve të vona të natës dhe shkak i zjarrit dyshohet të jetë bërë një qiri i lënë ndezur. Si pasojë e flakëve 70-vjeçari ka marrë plagë të shumta në të gjithe

U mbyt me duar nga i shoqi, arrestohet edhe bashkëpunëtori në krim
  • 2018-01-22

U mbyt me duar nga i shoqi, arrestohet edhe bashkëpunëtori në krim

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga bashkëpunëtorin e vrasjes së shtetases Suela Sulaj, e cila 2 vjet më parë u mbyt me duar nga bashkëshorti i saj. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi Fatjon Karmeshtna, 35 vjeç, banues në Shkodër. Ndalimi i tij u

Vrasja e studentes, Gjonaj: Të mbrojmë gratë ndaj dhunës
  • 2018-01-22

Vrasja e studentes, Gjonaj: Të mbrojmë gratë ndaj dhunës

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lajmit të rëndë për vrasjen e studentes se Juridikut, Ariela Murati, nga dora e djalit të cilit i refuzoi dashurinë. Ajo shkruan në një postim në Twitter se jeta e një vajze u pre në mes nga dora gjakatare e një burri. “Tragjik

Riatdhesohen vullnetarisht 130 shqiptarë azilkërkues në Francë
  • 2018-01-22

Riatdhesohen vullnetarisht 130 shqiptarë azilkërkues në Francë

Sot rreth orës 18:00, zyra franceze për Migracionin dhe Integrimin, organizoi kthimin vullnetar të 130 shtetasve shqiptarë, të cilëve u ishte mohuar kërkesa për azil në shtetin francez. Kthimi i tyre u bë nëpërmjet aeroportit të Rinasit ku ishte e pranishme edhe Drejtoresha e Departamen

Droga nga Shqipëria në Greqi, 9.3 tonë hashash gjatë vitit 2017
  • 2018-01-22

Droga nga Shqipëria në Greqi, 9.3 tonë hashash gjatë vitit 2017

Autoritet policore greke të rajonit të Epirit, zona kufitare me Shqipërinë, njoftuan se gjatë vitit 2017 kanë sekuestruar më shumë se 9 tonë kanabis. Autoritet greke e konsiderojnë këtë sasi një ndër më të mëdhatë e sekuestruara për rajon në Europë. Policia greke thotë se viti

Kalendari