Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 09 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lëvizte me pistoletë në brez, arrestohet i riu nga Pogradeci
  • 2018-02-09

Lëvizte me pistoletë në brez, arrestohet i riu nga Pogradeci

Një 27-vjeçar ka rënë në pranga, pasi lëvizte me pistoletë në brez. Policia e Pogradecit bënë të ditur se i arrestuari është shtetasi Fatjon Bono, banues në fshatin Vërdovë, të cilit iu gjet një pistoletë tip TT me një krehër me 6 fishekë. Sipas uniformave blu, 27 vjeçari ish

Shkëlzen Berisha mohon akuzat: Nuk kam lobuar për CEZ
  • 2018-02-09

Shkëlzen Berisha mohon akuzat: Nuk kam lobuar për CEZ

Një javë më parë, Shkëlzen Berisha hyri në prokurori për tu larguar gjysmë ore më pas. Djali i ish-kryeministrit Berisha u thirr nga organi i akuzës për tu pyetur për çështjen e privatizimit të OSSH. Privatizimi i OSSH-së në vitin 2009 te kompanie çeke CEZ u bë objekt i një komi

Aksident në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, dy të plagosur
  • 2018-02-09

Aksident në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, dy të plagosur

Foto ilustruese Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 17:00 në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë. Policia ka njoftuar se janë përplasur me njëra-tjetrën dy automjete. Mësohet se dy persona kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar në spitalin e Gjirokastrës. Pasi kanë marr

No Pic available
  • 2018-02-09

Robert Ndrenika kundër Ramës dhe Kumbaros/ Teatri është grabitur, ndërtoni të ri!

Robert Ndrenika, i është bashkuar protestës së Sindikatës së Artistëve të cilët protestojnë për të mos lejuar prishjen e Teatrit kombëtar, ndonëse premtohet se do të ndërtohet një tjetër shumë më luksoz. Duke mbështetur protestën në lidhje me projektligjin e Ministrisë së Ku

No Pic available
  • 2018-02-09

Përplasen dy automjete, plagoset pasagjerja 18-vjeçare

Një 18-vjeçare ka mbetur e plagosur nga një aksident, që ka ndodhur në aksin rrugor Burrel-Skuraj, në një kthesë në vendin e quajtur “Vablin”. Një makinë tip BMW me drejtues shtetasin A.S., është përplasur me trailerin me drejtues shtetasin Xh.Ll. Si pasojë e përplasjes s

Masakruan të riun shqiptar në Bruksel, dënohen me 24 vjet burg
  • 2018-02-09

Masakruan të riun shqiptar në Bruksel, dënohen me 24 vjet burg

Dy të rinjtë, që masakruan dhe vranë studentin shqiptar Xhuliano Brahimllari janë dënuar me nga 24 vjet burg. Gjykata në Bruksel  të enjten pasdite shpalli fajtor për krimin e ndodhur në qershor të 2015 belgun Vincent De Bruycker dhe maqedonasin Denis Nikolovska, informojnë mediat belge

KLD pezullon tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit Durrës
  • 2018-02-09

KLD pezullon tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit Durrës

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur pezullimin nga detyra të tre gjyqtarë të Gjykatës së Apelit Durrës. Lajmin e ben me dije vetë KLD-ja përmes nje njoftimi në faqen e vet zyrtare. Gjyqtarët e pezulluar jane Petrit Çeno, Kliton Spahiu dhe Petraq Dhimitri. Njoftimi i KLD Nën dre

Kalendari