Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 09 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 2
Abuzuan me pronat në plash, arrestohen 4 ish-zyrtarë të lartë
  • 2018-02-09

Abuzuan me pronat në plash, arrestohen 4 ish-zyrtarë të lartë

Nën akuzën e korrupsionit me pronat, katër ish-zyrtarë të lartë të ish-komunës Ishëm, janë vënë në prangat e policisë së Durrësit, të akuzuar se kanë abuzuar me ndarjen e tokave sipas ligjit për tokën, dhe të disa kontratave qiraje për dhënie të hapësirës publike plazheve.

Grabisin një dyqan, policia iu gjen në banesë tritol
  • 2018-02-09

Grabisin një dyqan, policia iu gjen në banesë tritol

Dy të rinj nga Tropoja janë arrestuar, kanë vjedhur me anë të thyerjes një dyqan, ku kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash dhe 80 steka cigaresh. Gjatë ditës së djeshme është bërë arrestimi i 22-vjeçarit Din Sylaj, banues në fshatin Kolgecaj dhe Bledar Gelaj, 23 vjeç, ba

Tentuan të vjedhin dy makina, 3 të arrestuar në Tiranë
  • 2018-02-09

Tentuan të vjedhin dy makina, 3 të arrestuar në Tiranë

Dy persona janë kapur mat teksa tentonin të vidhnin makinën e një gruaje në Tiranë, ndërsa një tjetër duke u larguar me një taksi të vjedhur. Efektivët e komisariatit nr.4 bën arrestimin e Flobenc Gega, 36 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë Prodhim mbajtje te armeve te zjarr

Itali, kapen 3 shqiptarë me 12 kg kokainë dhe 5 kg heroinë
  • 2018-02-09

Itali, kapen 3 shqiptarë me 12 kg kokainë dhe 5 kg heroinë

Policia e Comos në Itali ka sekuestruar një sasi prej 12 kg kokainë si dhe më shumë se 5 kg heroinë, ndërsa në pranga kanë përfunduar tre shqiptarë. Shqiptarët e arrestuar janë Edison Proshka, 27 vjeç, Jurgen Verbofshi, 19 vjeç dhe Agrim Proshka, 36 vjeç. Agjentët e seksionit kundë

No Pic available
  • 2018-02-09

Pas Osumit, HEC-et kërcënojnë edhe Nivicën

Pas Kanioneve të Osumit këmbanat e alarmit bien për edhe për Kanionet e Nivicës në Tepelenë, një tjetër monument natyror i mbrojtur me ligj që prej vitit 2002. Në vitin 2012 qeveria Berisha ka dhënë leje për ndërtimin e 5 hidrocentraleve. 2 prej këtyre lejeve, për hidrocentralin Dri

Itali, 20 mijë euro kokainë dhe mijëra euro, pranga 30-vjeçarit shqiptar
  • 2018-02-09

Itali, 20 mijë euro kokainë dhe mijëra euro, pranga 30-vjeçarit shqiptar

Policia italiane në zonën e Chieti ka arrestuar një 30 vjeçar shqiptar, pasi iu gjet 100 gr kokainë. Mësohet se në qendër të Francavilla, togat e zeza kanë ndaluar shqiptarin me iniciale B. V, pas një kontrolli rutinë nga policia. Kanë qenë shenjat e nervozizmit dhe padurimi i 30-vjeç

Trafiku i drogës, Marku: Mos u ngutni! Kapni peshqit e mëdhenj
  • 2018-02-09

Trafiku i drogës, Marku: Mos u ngutni! Kapni peshqit e mëdhenj

  Kryeprokurorja Arta Marku pas Fierit, u ndal sot edhe në Vlorë, ku ka bërë analizën e prokurorisë, përfshi edhe Gjykatës së Apelit. Marku ishte e qartë në porositë drejtuar prokurorëve të Vlorës lidhur me hetimet për të çuar në pranga organizatorët dhe trafikantët e vërt

Kalendari