Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 09 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 3
No Pic available
  • 2018-02-09

Tiranë, grabitet nën kërcënimin e thikës një pikë karburanti

Një pikë karburanti ka rënë pre e grabitjes, nëpërmjet kërcënimit me thikë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ende pa zbardhur, e premtja, në periferi të Tiranës. Më konkretisht në Bathore, në një karburant, një person i maskuar, nën kërcënimin e një

Përmbytjet në Shkodër, Ademi: Faji i HEC-eve. Prefekti kundërshton
  • 2018-02-09

Përmbytjet në Shkodër, Ademi: Faji i HEC-eve. Prefekti kundërshton

Të paktën 300 hektarë toke bujqësore në zonën e ulët të NënShkodrës mbeten nën ujë si pasojë e reshjeve të shiut në ditët e fundit. Situata pas pushimit të shiut nisi të përmirësohet, dhe asnjë nga banesat nuk është e kërcënuar. Kjo situatë shkaktoi debat mes Kryetares s

Viktima e parë e fruthit, vdes foshnja 8-muajshe tek Pediatria
  • 2018-02-09

Viktima e parë e fruthit, vdes foshnja 8-muajshe tek Pediatria

Një foshnjë 8-muajshe në Pediatri, e cila pati komplikacione të rënda nga fruthi. Mësohet se foshnja ishte nga Lezha dhe se nuk kishte arritur të bënte vaksinën e fruthit, pasi kjo e fundit bëhet kur në moshën 1 vjeç. Foshnja prej ditësh ka qenë në reanimacionin e Pediatrisë, ku ës

Veliu në Shkodër pas operacione të fundit policore
  • 2018-02-09

Veliu në Shkodër pas operacione të fundit policore

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi sot një takim me strukturat e Drejtorisë së Policisë Shkodër. Gjatë takimit që pati me kryepolicin e Shkodrës, Gjovalin Loka, dhe drejtues të tjerë ai përshëndeti dy goditjet e fundit në kuadër të operacionit Forca

Fshati pa asnjë lopë, hajdutët godasin në çdo shtëpi
  • 2018-02-09

Fshati pa asnjë lopë, hajdutët godasin në çdo shtëpi

Në fshatin Petresh të Elbasanit nuk të sheh syri lopë e dele. Grabitësit nuk kanë anashkaluar asnjë shtëpi të fshatit duke vjedhur gjënë e gjallë. Një lopë kushton 100-150 mijë lekë të reja dhe fshatarët e kanë të pamundur ti blejnë sërish, aq më tëpër kur grabitësit nuk ja

Operacioni Porosia, arrestohet personi i 7 në Elbasan
  • 2018-02-09

Operacioni Porosia, arrestohet personi i 7 në Elbasan

Në vijim të operacionit të koduar POROSIA dhe në vazhdimësi të  hetimeve lidhur me proçedimin penal të referuar nga Policia Lokale, nga  Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u bë ndalimi i shtetasit: Erges Lipo, 30

Kalendari