Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 13 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shpërndanin drogë afër shkollave, tre të arrestuar
  • 2018-02-13

Shpërndanin drogë afër shkollave, tre të arrestuar

Tre persona jane vene ne pranga, si pjese e nje grupi që shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave. Policia ben me dije se ka arrestuar shtetasit Isuf Haka, Jurdjan Kondili dhe Armando Durishti, si dhe ka sekuestruar 68 doza më lëndë narkotike Cannabis Sativa.   Në pranga ka

No Pic available
  • 2018-02-13

Përfundon Vettingu për 60 të parët

Vettingu pritet të sjellë së shpejti rezultatet e para. Katër trupa gjyqësore kanë përfunduar kontrollin ndaj së paku 60 gjyqtarëve dhe prokurorëve, të cilët do të njoftohen me anë të postës elektronike nëse e kanë kaluar, apo jo vettingun. Vetëm pas këtij procesi, Komisionit i P

No Pic available
  • 2018-02-13

Tërheqja e Llallës, ambasadori Lu: Kush ka frikë nga vettingu, të frikësohet dhe nga hetimet penale

Të shtunën ish-kryeprokurori Adriatik Llalla i dorëzoi Presidentit kërkesën për tu tërhequr nga e drejta e emërimit në Gjykatën e Apelit. Njëherësh, ai iu drejtua organeve të vettingut me kërkesën për të mos iu nënshtruar këtij procesi. News 24  pyeti ambasadorin amerikan Donald

No Pic available
  • 2018-02-13

Shpërthen aktori Bujar Asqeriu: Ky vend qeveriset nga hajdutë, artistët jetojnë në mjerim

Aktorët shqiptarë vijonë protestën e tyre  për të mos lejuar zhvendosen e Teatrit Kombëtar te Turbina. Në një konferencë për mediat jashtë ambienteve të Teatrit, aktori I mirënjohur  Bujar Asqeriu ka bërë një deklaratë shokuese, ndërsa tha se artistët jetojnë në një dhomë d

Fsheh heroinën në trup, arrestohet në Kakavijë 37-vjeçari
  • 2018-02-13

Fsheh heroinën në trup, arrestohet në Kakavijë 37-vjeçari

Rreth 1.5 kg heroinë janë sekuestruar në Kakavijë nga policia, teksa në pranga është vënë një 37-vjeçar. Elton Ferko nga Fieri është paraqitur në dalje të Shqipërisë për të udhëtuar drejt Greqisë me autobuzin e linjës Tiranë Athinë. Pas procedurave të kryera në sistemin

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përmbyset makina
  • 2018-02-13

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përmbyset makina

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Tiranë-Durrës. Mësohet se aksidenti ka ndodhur afër Sukthit. Nga pamjet, duket se makina është përmbysur. 13 shkurt 2018 (gazeta-shqip.com)

Shpërndanin drogë afër shkollave në Tiranë, tre të arrestuar
  • 2018-02-13

Shpërndanin drogë afër shkollave në Tiranë, tre të arrestuar

Tre persona jane vene ne pranga, si pjese e nje grupi që shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave. Policia ben me dije se ka arrestuar shtetasit Isuf Haka, Jurdjan Kondili dhe Armando Durishti, si dhe ka sekuestruar 68 doza më lëndë narkotike Cannabis Sativa.   Në pranga ka

Kalendari