Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 14 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shpërthim eksplozivi në Shkodër
  • 2018-02-14

Shpërthim eksplozivi në Shkodër

Një shpërthim eksplozivi i vendosur në qepenat e një garazhi, pronë e shtetasit me iniciale D.K., ka ndodhur pak pas mesnate në qytetin e Shkodrës, në lagjen Tophanë. Nga shpërthimi janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Lënda plasëse dyshohet të jetë e llojit tritol dhe sipas ekspert

Durrës, hidhet nga kati i 8 i pallatit, vdes në vend 36 vjeçari
  • 2018-02-14

Durrës, hidhet nga kati i 8 i pallatit, vdes në vend 36 vjeçari

Qyteti i Durrësit është tronditur mbrëmjen e sotme nga një ngjarje tepër e rëndë. Një 36-vjeçar është hedhur nga kati i 8 i një pallati në qytetin bregdetar, duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Mësohet se ngjarja është regjistruar në lagjen 6 të qytetit bregdetar. I  riu me inic

Zv/ministrja e Kulturës del kundër Kumbaros: Gaboi me ligjin për artin dhe kulturën
  • 2018-02-14

Zv/ministrja e Kulturës del kundër Kumbaros: Gaboi me ligjin për artin dhe kulturën

Zv/ministrja e Kulturës, Valbona Shujaku e ftuar në studion e 360Gradë në Ora News pranoi se ligji për artin dhe kulturën ka pasur gabime nga ana e Ministrisë së Kulturës. Shujaku: Ligji për artin dhe kulturën, besoj se është një keqkuptim. Besoj është për gabim të Ministrisë së

No Pic available
  • 2018-02-14

Padia për Arta Markun, Gjykata rrëzon kërkesën e Rovena Gashit

Seanca gjyqësore për padinë e Rovena Gashit ndaj Kryeprokurores Arta Marku është shtyrë për në datën 27 shkurt. Në seancën e sotme Gjykata Administrative rrëzoi kërkesën e Gashit për praninë e Kryeprokurores Marku në seancë. Më herët avokati i Gashit, Çlirim Gjata kërkoi që n

No Pic available
  • 2018-02-14

Moti i keq, ja situata në të gjitha qarqet sipas Emergjencave Civile

Në të gjithë territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit ka mbizotëruar mot me reshje shiu dhe dëborë në zonat malore, duke sjellë probleme të shumta me qarkullimin në dhjetëra akse rrugore. Emergjencat Civile kanë publikuar një deklaratë, ku jepen informacione mbi gjendjen e rrug

Kërkohej në Austri për drogë, kapet në Morinë kosovari
  • 2018-02-14

Kërkohej në Austri për drogë, kapet në Morinë kosovari

Foto ilustruese Në prangat e policisë kufitare të Kukësit ka rënë një shtetas nga Kosova, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Mësohet se është arrestuar Arijan P., 26 vjeç, lindur në Gmunden Austri dhe banues në Mitrovicë, Kosovë. “Ky shtetas u kap në hyrje të PP

Librazhd, 6-vjeçari u var në pemë nga xhaxhai, shoqërohen 3 persona
  • 2018-02-14

Librazhd, 6-vjeçari u var në pemë nga xhaxhai, shoqërohen 3 persona

Foto e një 6-vjeçari nga Librazhdi, ku ai dukej i keqtrajtuar, teksa ishte varur në një pemë nga xhaxhai i tij bëri xhiron e rrjeteve sociale gjatë ditëve të fundit. Lidhur me foton në fjalë Policia e Elbasanit nisi një hetim dhe mëngjesin e sotëm ka sqaruar të gjithë dinamikën e ng

Kalendari