Aktualitet

Gjithsej 24 lajme të mbledhura për datën 15 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-02-15

SHBA i ndalon hyrjen Llallës; DASH: Ish-kryeprokurori, i përfshirë në korrupsion

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka ndaluar ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe familjes së tij hyrjen në Shtetet e Bashkuara. Vendimi i DASH-it thekson se vetë Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson, e miratoi masën e ndalimit për shkak të përfshirjes së ish-zyrtarit shqiptar

Elbasan/ Përfitojnë 7 vjet KEMP, invalidi shtetas italian
  • 2018-02-15

Elbasan/ Përfitojnë 7 vjet KEMP, invalidi shtetas italian

Prindërit e një djali invalid 32 vjeç, tezja, e bija dhe noterja janë bërë pjesë e një skeme të përfitimit të ardhurave të paaftësisë në kundërshtim me ligjin. Për shtatë vite, familjarët kanë përfituar nga shteti rreth 30 mijë lekë të reja në muaj. Ligji nuk e lejon përfit

No Pic available
  • 2018-02-15

Tronditet Familja/ Eureporter shkrim për Shkëlzen Berishën: I zhytur në disa skandale korruptive, ka vila dhe apartamente luksoze dhe bën jetë të shfrenuar

Nga Henry St George* Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit shqiptar Sali Berisha, u thirr javën e kaluar nga Prokurori i Përgjithshëm në Tiranë për të dhënë dëshmi të mëtejshme në lidhje me një marrëveshje biznesi të korruptuar në vitin 2009 në të cilën ai ishte i përfshi

No Pic available
  • 2018-02-15

Videoskandali/ Grida Duma takim urgjent kokë më kokë me Bashën

Sot në selinë e Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim deputeten Grida Duma, pas kërkesës së kësaj të fundit. Basha, i cili është kthyer pas dy ditësh nga një aktivitet jashtë vendit, ka rezervuar kohë për një takim kokë më kokë me Grida Dumën. Takimi ka zgjat

No Pic available
  • 2018-02-15

Kufiri detar me Greqinë, Bushati i kërkon Metës leje për negociatat

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i ka kërkuar sot zyrtarisht Presidentit të Republikës plot-fuqishmërinë, në lidhje me fillimin zyrtar të negociatave me Greqinë. Ai i ka dërguar një letër kreut të shtetit Ilir Meta, nëpërmjet së cilës kërkon autorizimin për negociata zyrtare me

No Pic available
  • 2018-02-15

TURP, TURP, TURP, DHORI KULE SRRESHT SË PËRSËRITURI, U HAKËRREHET PEDAGOGËVE PARA RAMËS: BËTË NAMIN SE U VONUAN RROGAT

Më vjen turp, më vjen, turp, më vjen turp… përsëriti për të disatën herë Dhori Kule, Dekani i Fakultetit të Ekonomisë përballë kryeministrit Edi Rama. Kules, mesa duket, i ka ardhur turp fakti që pedagogët u ankuan për rrogën e tyre që nuk i ishte kredituar ende. Na vjen

Vrasja e Devi Kasmit, Apeli lë në burg Mario Meshinin
  • 2018-02-15

Vrasja e Devi Kasmit, Apeli lë në burg Mario Meshinin

Gjykata e Apelit ka lwnw nw burg Mario Meshinin, i cili akuzohet si bashkwpunwtor nw vrasjen e Devi Kasmit nw 29 janar nw Tiranw. Meshini dha informacion për kapjen e autorit të dyshuar, shtetasit grek Eftimi Eftimius, i cili u arrestua pak ditë më parë. I riu 25-vjeçar, ka pranuar se e ka njo

Kalendari