Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 17 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Tiranë, përplasen dy automjete, një i plagosur
  • 2018-02-17

Tiranë, përplasen dy automjete, një i plagosur

Një aksident me pasojë një person të plagosur ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në kryeqytet. Mësohet se aksidenti ka ndodhur pranë rrugës Bardhyl. Një automjet tip Benz është përplasur me një Opel, për pasojë ka mbetur i plagosur një person, i cili është dërguar menjëher

No Pic available
  • 2018-02-17

Departamenti Amerikan i Shtetit rikonfirmon: Llalla i përfshirë në korrupsion, sdo hyjë kurrë në SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës rikonfirmojnë përfshirjen në korrupsion të ish-prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla. Pas publikimit te vendimit te Sekretarit te Shtetit Rex Tillerson mbi ndalimin e udhëtimit te Llallës dhe familjareve te tij ne SHBA, Vizion Plus iu drejtua me nje k

Përplasja me armë në Selitë, 2 në pranga dhe 2 në kërkim
  • 2018-02-17

Përplasja me armë në Selitë, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Policia e Shtetit ka zbardhur ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në zonën e Selitës, ku dy persona mbetën të plagosur me armë zjarri. Në pranga për konfliktin e armatosur në një lokal të zonës, kanë rënë 25 vjeçari Florjan Musaj dhe I plagosuri Gjon Pelivani. Policia gjithashtu ka s

No Pic available
  • 2018-02-17

Vehbi Bushati emërohet drejtori i ri i Policisë së Shkodrës

Vala e ndryshimeve në Policinë e Shtetit, në kuadër të riorganizimit që paralajmëroi publikisht ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, sapo ka nisur. Ndryshimi i parë nga Drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu ka ndodhur në Shkodër, ku uniformat blu në kryeqendrën e veriut, do të kenë ta

Gjirokastër, prostitucion në lokal, në pranga 46-vjeçarja
  • 2018-02-17

Gjirokastër, prostitucion në lokal, në pranga 46-vjeçarja

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia e Gjirokastrës pasi akuzohen për veprat penale Shfrytëzim prostitucioni, Mbajtja e lokaleve për prostitucion dhe Moskallëzim i krimit. Policia njofton se në pranga janë vënë: Vasilika L., 46 vjeçe, banuese në Gjirokastër; E.A, 34 vjeçe, ba

NADIR, arrestohet një 40-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar
  • 2018-02-17

NADIR, arrestohet një 40-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Në vazhdim të operacionit Nadir, ku u sekuestruan dy ditë më parë, 4 kg kokainë e pastër, 1 kg hashash, 36 mijë euro dhe u arrestuan 11 persona, policia e shtetit ka ndaluar edhe një 40 vjeçar që rezulton të jetë në kërkim ndërkombëtar. Në operacionin në fjalë kanë bashkëpunuar

Tronditet juglindja e vendit nga një tërmet 4.3 ballë
  • 2018-02-17

Tronditet juglindja e vendit nga një tërmet 4.3 ballë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në juglindje të vendit, janë ndjerë lëkundje tërmeti. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë tërmeti është regjistruar në orën 07:33, me epiqendër 9 kilometra në veri të Ersekës, me magnitudë 4.3 ballë. Lëkundjet e tërmetit janë ndje

Kalendari