Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 18 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Te Rruga e Kavajës me 114 km në orë, policia ndalon të riun (Video)
  • 2018-02-18

Te Rruga e Kavajës me 114 km në orë, policia ndalon të riun (Video)

Policia Rrugore e Tiranës vijon punën me Drager e Radar për të parandaluar aksidentet rrugore dhe për të ndaluar drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit. Në kuadër të punës për rritjen e parametrave të sigurisë së jetës në rrugë, mbrëmjen e djeshme është bërë n

No Pic available
  • 2018-02-18

Bomba e ish-ministrit Sabit Brokaj: Kush e ka radhën pas Adriatik Llallës

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për të futur në listën e zezë ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, e lexon si një mesazh të fortë ndaj politikanëve shqiptarë. Brokaj pohoi se pas Llallës, në

Makina përplas këmbësorin 82-vjeçar në aksin Elbasan-Librazhd
  • 2018-02-18

Makina përplas këmbësorin 82-vjeçar në aksin Elbasan-Librazhd

Foto ilustruese Në aksin rrugor Elbasan-Librazhd është aksidentuar paraditen e sotme një 82 vjeçar. Policia njofton se këmbësori i aksidentuar është shtetasi me iniciale I.T, banues në Labinot-Fushë. Ai është transportuar në spitalin Kirurgjik të Elbasanit dhe ndodhet nën kujdesin e

Laç, qëlloi me armë një person, arrestohet autori
  • 2018-02-18

Laç, qëlloi me armë një person, arrestohet autori

Policia e Laçit ka arrestuar shtetasin Xhevahir Lika, i cili u konfliktua mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:30 me Gent Bushin. Ngjarja ndodhi pranë shkollës 9-vjeçare Mark Trokthi dhe Lika pas sherrit qëlloi me armë zjarri në ajër dhe u largua. Lika, që plagosi me mjete të forta Bushin, u

No Pic available
  • 2018-02-18

Aksident në Rrugën e Kombit, avokati përplas patrullën e policisë

Në Rrugën e Kombit ka ndodhur një aksident ku janë plagosur tre persona. Sipas njoftimit të policisë, një autoveturë e cila drejtohej nga një avokat prej Laçit, ka goditur mjetin e policisë së Kurbinit shumë pranë kryqëzimit të Milotit, në Rrugën e Kombit. Mësohet se i plagosur ka

Deti, Tsipras autorizon fazën finale të negociatave me Shqipërinë
  • 2018-02-18

Deti, Tsipras autorizon fazën finale të negociatave me Shqipërinë

Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke i kanë konfirmuar Top Channel se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar fazën finale të negociatave për shportën e çështjeve të pazgjidhura mes Greqisë dhe Shqipërisë. Sipas këtyre burimeve, dy ditë më parë, kryeministr

No Pic available
  • 2018-02-18

Vlorë, mbytet punonjësi i kanalit të Lepenicës

Punonjësi i mirëmbajtjes së kanalit të Lepenicës humbur jetën ditën e sotme. Sipas policisë së Vlorës, viktima me inicialet Q.C., 60 vjeç, banues në fshatin Matogjin, dyshohet se ka vdekur teksa ka tentuar të pastrojë kanalin që sjell ujë për hidrocentralin e Lepenicës. Grupi hetim

Kalendari