Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 24 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Makina përplas njerëzit në stacionin e autobusit, 2 të vdekur, 2 të plagosur
  • 2018-02-24

Makina përplas njerëzit në stacionin e autobusit, 2 të vdekur, 2 të plagosur

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur orët e para të mëngjesit pranë zonës së njohur si Mali i Robit, ku dy persona kanë humbur jetën e dy të tjerë janë plagosur. Nga raportimet paraprake dyshohet se një makinë ka goditur disa këmbësorë në anë të rrugës. Një fëmijë i plago

Ish-rruga nacionale në Vorë, e degraduar. Shoferët ngrenë alarmin
  • 2018-02-24

Ish-rruga nacionale në Vorë, e degraduar. Shoferët ngrenë alarmin

Një rrugë prej vetëm 1.1 km në Vorë, e quajtur Rruga e vjetër nacionale, prej dy vitesh është kthyer në një tmerr të vërtetë për përdoruesit e mjeteve. Në Fiks Fare u ankuan disa përdorues të kësaj rruge të tonazhit të rëndë dhe të lehtë, për gjendjen tejet të amortizuar t

Gjykata lë në burg grabitësit e Spillesë; biznesmeni Karkini, në kërkim
  • 2018-02-24

Gjykata lë në burg grabitësit e Spillesë; biznesmeni Karkini, në kërkim

Gjykata e Kavajës ka pranuar kërkesat e Prokurorisë për caktimin e masave të sigurisë për grupin e personave të përfshirë në falsifikimin e dokumentacionit dhe tjetërsimin e pronave në bregdetin e Spillesë. Për gjashtë të akuzuarit për skandalin e pronave në këtë zonë, ku ndër

No Pic available
  • 2018-02-24

Kosova përjashtohet nga Samiti Ballkanik, Shqipëria dhe Maqedonia anullojnë pjesëmarrjen

Kosova nuk ka marrë ftesë për pjesëmarrjen e Kosovës në samitin e Banjalukës në Bosnjë. Në lidhje me këtë veprim ka reaguar zëvëndëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj. Duke mos e ftuar Kosovën në samitin e Banjallukës, Bosnja po promovon vlera anti-Evropiane dhe politikë përja

Lirohet nga detyra drejtori i Portit të Durrësit, Artjan Qirici.
  • 2018-02-24

Lirohet nga detyra drejtori i Portit të Durrësit, Artjan Qirici.

Sipas burimeve, vendi bosh i këtij posti është zëvendësuar menjëherë nga një ish-drejtues dhe përfaqësues i Partisë Socialiste në qytetin bregdetar. Pra, në vend të Qiricit është emëruar drejtor i ri i portit Afrim Bakaj, ish-drejtor i AKU-së, i cili kohë më parë i la vendin nj

No Pic available
  • 2018-02-24

Tronditet politika/ Hapen 40 dosje që mbyllën prokurorët e Llallës, ja kush rrezikohet

Pasi arriti marrëveshjen me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj për ngritjen e njësive të posacme që do luftojnë krimin dhe korrupsionin, kryeprokurorja Arta Marku ka nisur punën në terren. Më 20 shkurt Arta Marku u dërgoi një udhëzim krerëve të prokurorive, ku i njoftonte se si do t

Fier, gjendet i vetëvarur në qeli 38-vjeçari i dënuar për vjedhje
  • 2018-02-24

Fier, gjendet i vetëvarur në qeli 38-vjeçari i dënuar për vjedhje

Një i dënuar është gjetur i vetëvarur në qelinë e burgut në Fier. Viktima A.M, 38 vjeç prej 2 ditësh ishte transferuar nga Vlora në Fier. 38-vjeçari nga Qeparoi i Vlorës ishte dënuar me 3 muaj burg për veprën penale të vjedhjes. Viktima ka përdorur kanatjeren e tij për të kryer

Kalendari