Aktualitet

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 13 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Heroi 70-vjeçar shpëtoi 4 alpinistët e bllokuar në Gjirokastër
  • 2018-03-13

Heroi 70-vjeçar shpëtoi 4 alpinistët e bllokuar në Gjirokastër

Katër të rinj të mbetur të bllokuar në shpatin e thepisur të malit të Murganës në fshatin Sotirë, një kilometër larg kufirit me Greqinë nuk do mund të kishin shpëtuar, nëse në ndihmë nuk do shkonte një 70-vjeçar. Ai është Lefter Goga nga fshati Vrisera në Dropull, që u bë

Aksidenti në Skrapar, policia arreston drejtuesin e minibusit
  • 2018-03-13

Aksidenti në Skrapar, policia arreston drejtuesin e minibusit

Policia ka arrestuar shoferin e minibusit, i cili shkaktoi dje aksidentin ku mbetën të plagosur 10 nxënës. Mësohet se është ndaluar Astrit Hysi 52 vjeç, banues në fshatin Vërzhezhë, Skrapar. Arrestimi i tij u bë pasi, në rrugën dytësore Vërzhezhë -Çorovodë, në vendin e quajtur K

Montonte bomba në celularë, arrestohet në spital pronari i servisit
  • 2018-03-13

Montonte bomba në celularë, arrestohet në spital pronari i servisit

Të tjera detaje janë bërë të ditura nga policia në lidhje me shpërthimin që ndodhi dje pranë drejtorisë së Higjienës në kryeqytet. Policia ka arrestuar 34-vjeçarin Gentian Hoxha, i cili mbeti i plagosur nga shpërthimi që ndodhi dje në në dyqanin e celularëve. Hoxha, i cili ishte

No Pic available
  • 2018-03-13

Ngjarja e 2017, nusja arrestohet se helmoi vjehrrën, i biri nuk e kallëzoi

Një ngjarje e rëndë e ndodhur në Kamëz më 30 prill 2017 është zbardhur sot nga Policia e Tiranës. Ajo që u raportua asokohe si një vdekje për shkaqe natyrale e 48-vjeçares Lirije Lami, rezulton se në të vërtetë nuk ka qenë e tillë pasi viktima është helmuar nga nusja e djalit. N

Tiranë, motori përplaset me makinën, 2 të plagosur
  • 2018-03-13

Tiranë, motori përplaset me makinën, 2 të plagosur

Një aksident me pasojë dy persona të plagosur ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Mëzez të Tiranës. Një motor, me të cilin ishin duke lëvizur dy persona, është përplasur me një makinë. Dy personat, rreth 20 vjeç, që ndodheshin në motor kanë mbetur të plagosur, drejtuesi në gjend

Bllokohen gjykatat në Kavajë dhe Lushnje, ska kush gjykon dosjet
  • 2018-03-13

Bllokohen gjykatat në Kavajë dhe Lushnje, ska kush gjykon dosjet

Tre vitet e fundit Nazim Sula, 75 vjeç, i ka kaluar sallave të gjykatës së Lushnjes. Ai nuk e di dhe nuk do ta dijë çfarë është reforma në drejtësi, por ajo për të cilën është i sigurt që e do është prona. Jam në moshën për të luajtur domino jo për të luajtur dyerve të gjyk

Tepelenë, sekuestrohen 500 kg drogë, një i arrestuar
  • 2018-03-13

Tepelenë, sekuestrohen 500 kg drogë, një i arrestuar

Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar ditën e sotme rreth 500 kg kanabis sativa. Lënda narkotike është gjetur në një operacion të zhvilluar në fshatin Kordhaj. Mësohet se në këtë aksion të uniformave blu është arrestuar një person. Në pranga ka rënë shtetasi Zerman Kordha. Detaje

Kalendari