Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 21 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Lezhë 40-vjeçari
  • 2018-03-21

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Lezhë 40-vjeçari

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 40-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. I arrestuari është Gazmir Pepmarku, 40 vjeç, lindur dhe banues në Mamurras. Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi autoritetet gjyqësore italiane kanë lëshu

Dekriminalizimi, Prokuroria çon për gjykim Shkëlqim Selamin e LSI
  • 2018-03-21

Dekriminalizimi, Prokuroria çon për gjykim Shkëlqim Selamin e LSI

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe çuar për gjykim çështjen ndaj ish-deputetit Shkëlqim Selami nën akuzën e Falsifikimin e vulave, stampave dhe formularëve. Në kuadër të dekriminalizimit, Selami nuk ka treguar për arrestimin në vitin 2006, pas një urdhër arresti të lëshuar

Kokaina në Durrës, Xhafaj: Prokuroria të pyesë Berishën dhe Bashën
  • 2018-03-21

Kokaina në Durrës, Xhafaj: Prokuroria të pyesë Berishën dhe Bashën

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i kërkon drejtuesit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda Besim Hajdarmata, të thërrasë kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe deputetin Sali Berisha, si persona që kanë dijeni lidhur me poseduesit e ngarkesës prej 613 kg kokainë në Durrës.

Goditen bandat e Camorra-s dhe Ndrageta-s, në pranga edhe shqiptarë
  • 2018-03-21

Goditen bandat e Camorra-s dhe Ndrageta-s, në pranga edhe shqiptarë

Një superaksion i policisë italiane në provincat e Romës dhe Napolit ka mundur të shkatërrojë një grup të strukturuar kriminal të lidhur me Camorra-n dhe Ndragheta-n, veprimtaria e të cilëve ishte e shtrirë në trafikun e drogave të forta si kokainë e heroinë, por edhe trafik armës

Zgjerohet harta e përmbytjeve në Shkodër, dhjetëra banesa në ujë
  • 2018-03-21

Zgjerohet harta e përmbytjeve në Shkodër, dhjetëra banesa në ujë

Sa vjen e rëndohet situata e përmbytjeve në Shkodërsi, ku sipërfaqja e tokave nën ujë ka shkuar mbi 4698 Ha tokë. Situata paraqitet e rënduar, ku me dhjetra banesa janë të rrethuara nga uji, ndërsa në disa prej tyre uji ka depërtuar brenda. Bashkia Shkodër ripërsërit kërkesën e va

No Pic available
  • 2018-03-21

Vrau 32-vjeçarin në oborrin e shtëpisë, pamjet e arrestimit të autorit

Policia e Shtetit ka publikuar momentin e arrestimit të autorit të dyshuar të krimit të ndodhur në Maqellarë të Dibrës, ku u vra me armë zjarri 32-vjeçari Elsi Kosiqi. Pamjet tregojnë momentin e shoqërimit në komisariat të Mahmut Gogës, banues në Shupenzë, i cili akuzohet se ka vrar

Vlorë, vjedhin makinën e policit, por përplasen me shtyllën elektrike
  • 2018-03-21

Vlorë, vjedhin makinën e policit, por përplasen me shtyllën elektrike

Persona ta paidentifikuar kanë vjedhur makinën e një punonjësi policie, por gjërat nuk kanë shkuar siç duhet. Pasi kanë marrë makinën ata kanë humbur kontrollin e mjetit dhe janë përplasur me një shtyllë elektrike. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku një automjet tip Mercedes

Kalendari