Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 23 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shkëmbim zjarri mes policisë dhe grabitësve në Fier, vdes njëri nga hajdutët
  • 2018-03-23

Shkëmbim zjarri mes policisë dhe grabitësve në Fier, vdes njëri nga hajdutët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Fierit. Policia ka shkëmbyer zjarr me dy grabitës dhe për pasojë njëri prej tyre ka humbur jetën. Në orën 03:00 të së premtes, policia u njoftua se në lagjen 29 Nëntori, pranë banesës s

Denoncimi: Deputeti i PS, Alket Hyseni më vodhi 11 mijë m2 tokë! (Dokumentat)
  • 2018-03-23

Denoncimi: Deputeti i PS, Alket Hyseni më vodhi 11 mijë m2 tokë! (Dokumentat)

Në emisionin Të Paekspozuarit, ku është disktuar për grabitjen e tokave në bregdetin shqiptar, nëpërmjet kopsitjes së dokumentave me ligj, një pronare tokash në Dhërmi, ka denoncuar deputetin e Partisë Socialiste, Alket Hyseni, se i ka vjedhur tokën. Zonja Irini Bua, pretendon se Alket

Grabitja e Ranës së Hedhun, Salvador Kaçaj: Më kanë falsifikuar firmën!
  • 2018-03-23

Grabitja e Ranës së Hedhun, Salvador Kaçaj: Më kanë falsifikuar firmën!

Në emisionin Të Paekspozuarit, është duke u diskutuar për çështjen e grabitjes së pronave në Shëngjin dhe gazetarja Klodjana Lala ka dhënë detaje ekskluzive nga dosja e Prokurorisë së Lezhës mbi zyrtarët e arrestuar, mes të cilëve edhe kreu i bashkisë Fran Frrokaj. Lala përmendi

Pronat në Lezhë, avokati i Frrokajt: I vodhën fshatarët; Bushati: I përdor pushteti
  • 2018-03-23

Pronat në Lezhë, avokati i Frrokajt: I vodhën fshatarët; Bushati: I përdor pushteti

Kryebashkiaku i Lezhës mbahet në arrest shtëpie me vendim gjykate si pjesë e hetimeve për tjetërsimin e pronave shtetërore në bregdetin e Shëngjinit. Prokuroria këmbëngul se Fran Frrokaj është pjesë e një zinxhiri përmes, të cilit janë përvetësuar mbi 234 mijë metra/katrorë tok

Aksident në Tiranë, makina përplas motorin
  • 2018-03-23

Aksident në Tiranë, makina përplas motorin

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Unazën e Madhe të Tiranës, pranë Kopshtit Botanik. Mësohet se një makinë ka përplasur një motor, që ka pësuar dëme të mëdha. Makina është dëmtuar në pjesën anësore të saj. Nuk ka raportime për persona të lënduar.

No Pic available
  • 2018-03-23

Tiranë, përplasen 2 grupe të rinjsh në Laknas, qëllohet me armë

Një konflikt midis dy personave në zonën e Laknasit, në Tiranë, ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve të zjarrit dhe përfshirjen e shumë personave të tjerë. Mësohet se pas sherrit të regjistruar në një lokal, nga dy grupet e të rinjve është qëlluar me armë. Policia njofton

No Pic available
  • 2018-03-23

Arrestohet shkodrani, kërkohej në Itali për drogë, vjedhje e plagosje

Një 22-vjeçar nga Shkodra i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar ditën e sotme nga policia. Samel Brankaj, banues në Shirokë do të ekstradohet në Itali, pasi akuzohet për tre vepra të rënda penale. “Gjykata e Torinos/Itali, me vendim Nr.SIEP 722/2017, datë 20.11.201

Kalendari