Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 16 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Irlandë, zhduket në kushte misterioze adoleshentja shqiptare
  • 2018-04-16

Irlandë, zhduket në kushte misterioze adoleshentja shqiptare

Një vazjë adoleshente, nga Shqipëria, është zhdukur në rrethana misterioze në Irlandë. Ajo është Olta Dodaj, 17-vjeçe, dhe është shpallur në kërkim nga autoritetet vendase. Familjarët e saj njoftuan policinë për zhdukjen e vajzës së tyre, pasi ajo nuk kishte shkuar në shtëpi. M

Shpërthen bombola, digjet apartamenti në Durrës
  • 2018-04-16

Shpërthen bombola, digjet apartamenti në Durrës

Një bombol gazi për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi në një pallat 10-katësh në qytetin e Durrësit. Zjarri ka rënë në një apartament në katin e pestë, të ndërtesës që ndodhet pranë ish fabrikës së miellit. Falë ndërhyrjes së zjarrfikësve është bërë e mundur izolimi

Lushnjë, plagosi me thikë 3 persona, në kërkim autori
  • 2018-04-16

Lushnjë, plagosi me thikë 3 persona, në kërkim autori

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e djeshme në Lushnjë. Mësohet se dje në prën 13 e 30, në lagjen Karbunarë,  35 vjeçari me inicialet E.Sh. ka tentuar të vrasë me thikë 3 persona, shtetasit L.Ç, 20 vjeç, A.Ç, 23 vjeç dhe D.S, 15 vjeç. Të tre shtetasit e dëmtuar ndodhen në Sp

Aksident në Elbasan-Tiranë; vdes gruaja, plagoset bashkëshorti
  • 2018-04-16

Aksident në Elbasan-Tiranë; vdes gruaja, plagoset bashkëshorti

Foto ilustruese Një grua 55-vjeçe ka humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur në dalje të tunelit Elbasan-Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 08:20 të mëngjesit të sotëm, në dalje të tunelit në drejtim Elbasan- Tiranë. Dy persona duke udhëtuar me mjetin me targë AA544

Video e arrestimit të kuksianëve, MB i përgjigjet PD: Spekulim i pastër politik
  • 2018-04-16

Video e arrestimit të kuksianëve, MB i përgjigjet PD: Spekulim i pastër politik

Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Edi Paloka publikoi sot një video, që sipas saj provon se protestuesit kuksianë kundër tarifës në Rrugën e Kombit janë arrestuar me dhunë dhe terror nga policia e shtetit. Selia blu i qëndron tezës se mbajtja në burg e tyre është antiligjore, pa

No Pic available
  • 2018-04-16

Kullat tek Liqeni, gjykata harron të zbardhë vendimin

Afati për të zbardhur një vendim administrativ është vetëm shtatë ditë. Por, treshja e gjyqtarëve të Apelit Administrativ që i hap rrugën ndërtimit të pesë kullave në Digën e Liqenit nuk po e respekton këtë kufi të vendosur nga ligji. Top Channel u interesua për të marrë vendi

Vonesa vrau Majollarin, avokati tregon pse 28-vjeçarit iu refuzua azili
  • 2018-04-16

Vonesa vrau Majollarin, avokati tregon pse 28-vjeçarit iu refuzua azili

Mario Majollari Emisioni Pasdite në Top Channel trajtoi të hënën rastin e Mario Majollarit, i cili u vra për gjakmarrje pak ditë më parë, në Tiranë. Ekskluzivisht nga Suedia, avokati i 28-vjeçarit, Maravgi Staifo, rrëfen arsyet përse iu refuzua azili. Ai i shpjegoi mirë arsyet e tij p

Kalendari