Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 17 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Aksident i trefishtë te Pallati me Shigjeta
  • 2018-04-17

Aksident i trefishtë te Pallati me Shigjeta

Tre automjete janë përfshirë në një aksident rreth orës 07:20 të mëngjesit në kryeqytet. Aksidenti ka ndodhur pranë zonës së njohur si Pallati me Shigjeta në Tiranë. Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar, e gjithashtu nuk ka shkaktuar rëndim të trafikut në rrugët e krye

No Pic available
  • 2018-04-17

Cërrik, një automjet shpërthen në flakë në ecje

Mbrëmjen e sotme një automjet është djegur në ecje në qytetin e Cërrikut, pranë fshatit Gjyralë. “Automjeti me targa AA 2012 BU, me drejtues shtetasin L.H, 29 vjeç, në ecje e sipër  është përfshirë nga flakët dhe si pasojë pati vetëm dëme materiale. Ndërsa drejtuesi i mje

Skandal në Prokurori/ Oficeri, 500 mijë lekë ryshfet për të mbyllur dosjen e Eskobarit
  • 2018-04-17

Skandal në Prokurori/ Oficeri, 500 mijë lekë ryshfet për të mbyllur dosjen e Eskobarit

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një oficer të Policisë Gjyqësore në Prokurorinë e Beratit duke marrë ryshfet. Nëpërmjet intervistave dhe kamerave të fshehta, Fiksi dokumentoi se oficeri, Gertmond Koroveshi mori një ryshfet prej 500 mijë lekësh nga një qytetar, për ti mbyllur dos

Ligjshmëria e arrestimit të kuksianëve, MB i përgjigjet PD: Pyesni gjykatën
  • 2018-04-17

Ligjshmëria e arrestimit të kuksianëve, MB i përgjigjet PD: Pyesni gjykatën

Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Edi Paloka publikoi sot një video, që sipas saj provon se protestuesit kuksianë kundër tarifës në Rrugën e Kombit janë arrestuar me dhunë dhe terror nga policia e shtetit. Selia blu i qëndron tezës se mbajtja në burg e tyre është antiligjore, pa

Vrasja e Devi Kasmit, Krimet e Rënda lënë në burg grekun dhe anëtarët e tjerë të grupit
  • 2018-04-17

Vrasja e Devi Kasmit, Krimet e Rënda lënë në burg grekun dhe anëtarët e tjerë të grupit

Gjykata për krime të rënda ka rikonfirmuar masat e sigurisë arrest me burg për të arrestuarit lidhur me vrasjen e Devi Kasmit disa muaj më parë në kryeqytet. Dosja për vrasjen e Kasmit u transferua nga Gjykata e Tiranës tek ajo e Krimeve të Rënda pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda arr

Shisnin drogë pranë shkollave 9-vjeçare, në pranga tre të rinj
  • 2018-04-17

Shisnin drogë pranë shkollave 9-vjeçare, në pranga tre të rinj

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër grup që shpërndante lëndë narkotike pranë shkollave, duke arrestuar në flagrancë 3 shtetas. Të arrestuarit janë Gentian Kurti 25 vjeç, Marko Bano 19 vjeç dhe Xhulio Koprencka, 23 vjeç banues në Tiranë. Prangosja e tyre u bë këtë të hënë,

Nis Vettingu për prokuroren e Shkodrës, KPK: Nuk ka fshehje pasurie
  • 2018-04-17

Nis Vettingu për prokuroren e Shkodrës, KPK: Nuk ka fshehje pasurie

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur verifikimin e figurës së prokurores së Apelit Shkodër, Besa Nikëhasani. Prokurorja e Shkodrës është paraqitur vetë përpara KPK, duke mos pranuar të marrë avokat. Sipas relatores Genta Bungo deklaroi se pas një hetimi të thellë të KPK rezult

Kalendari