Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 22 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lushnjë, makina përplaset me motoçikletën, vdes 48-vjeçari
  • 2018-04-22

Lushnjë, makina përplaset me motoçikletën, vdes 48-vjeçari

Në orët e para të ditës së diel ka ndodhur një aksident me një të vdekur në fshatin Grabian të Lushnjes. Policia njofton se aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:10 minuta në vendin e quajtur Tre Urat, ku mjeti tip Ford, me drejtues shtetasin Besnik Shurdhaqi banues në fshatin Grabjan, ës

Shpërthim me tritol automjetit në Fier, plagoset drejtuesi
  • 2018-04-22

Shpërthim me tritol automjetit në Fier, plagoset drejtuesi

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Fierit sonte rreth orës 22:55, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Grecallisë”. Paraprakisht dyshohet se në një automjet tip Benz me targa AA270IV, është vendosur lëndë plasëse eksplozivë. Gjatë kohës së shpërthimit mjeti ka

Vlorë, dy bombola shpërthejnë në banesë, fatmirësisht ska të lënduar
  • 2018-04-22

Vlorë, dy bombola shpërthejnë në banesë, fatmirësisht ska të lënduar

Foto ilustruese Dy bombola gazi kanë shpërthyer në katin e dytë të një ndërtese në lagjen Isa Boletini të qytetit të Vlorës. Fatmirësisht nuk ka patur dëmtime në njerëz. Në momentin që kanë shpërthyer dy bombolat e gazit, në banesë nuk ka patur asnjë nga të zotët e shtëpisë

Zjarri në Kashar, ushtria e zjarrfikësja në vendngjarje: Veliaj: Evitoni zonën
  • 2018-04-22

Zjarri në Kashar, ushtria e zjarrfikësja në vendngjarje: Veliaj: Evitoni zonën

Për zjarrin e përmasave të mëdha në fabrikën e riciklimit, ka reaguar edhe Kryebashkiaku Veliaj. Ai thotë se të gjitha shërbimet e qytetit Emergjencat Civile, Zjarrfikës, Polici dhe Ushtri janë përfshirë në betejën me zjarrin. Ndërkohë i bën thirrje qytetarëve të evitohet zona. J

Vrasja e Marjo Majollarit, Gjuzi: Skam lidhje, isha rastësisht në vendngjarje
  • 2018-04-22

Vrasja e Marjo Majollarit, Gjuzi: Skam lidhje, isha rastësisht në vendngjarje

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Kastriot Gjuzi, i dyshuari kryesor për vrasjen e Marjo Majollarit. Në sallën e gjyqit Gjuzi i ka mohuar akuzat dhe ka rrëfyer se ne vendngjarje gjendej rastësisht pasi në atë lagje ka vjehrrin. Nuk kam lidhje me vr

Shkrumbohe fabrika e riciklimit të mbetjeve në Mëzez (Video)
  • 2018-04-22

Shkrumbohe fabrika e riciklimit të mbetjeve në Mëzez (Video)

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë riciklimi mbetjesh në Mëzes të Tiranës. Fabrika është e përfshirë e gjitha nga zjarri, ndërsa disa makina zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Shkaqet e rënies së zjarrit janë ende të paqar

Skandali i Gulf, kush është gjeorgjiani që mashtroi shqiptarët
  • 2018-04-22

Skandali i Gulf, kush është gjeorgjiani që mashtroi shqiptarët

Top Channel zbulon se pas kompanisë offshore që zotëronte Gulf në Shqipëri qëndron gjeorgjiani Aleksandre Gogokhia, i përfshirë në pastrim parash me ortak biznesi ish-ministrin gjeorgjian që u arrestua ndërsa udhëtonte në Shqipëri. Prokuroria shpalli në kërkim bashkë me Albano Alik

Kalendari