Aktualitet

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 23 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-04-23

Altina Xhoxhaj në sitën e Vettingut, KPK: Gjyqtarja nuk justifikon pasurinë

Vettingu, edhe pse ende në hapat e parë të zbatimit të tij ka prekur më tepër gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese. Pas Fatos Lulos dhe Vitore Tushës e treta në listë nga kjo gjykatë, që i është nënshtruar sot sitës së vettingut është gjyqtarja Altina Xhoxhaj. Në seancë dëgjimore

Pasioni i mori jetën, kush ishte Armand Hallvaxhiu
  • 2018-04-23

Pasioni i mori jetën, kush ishte Armand Hallvaxhiu

Armand Hallvaxhiu, 34-vjeçari që humbi jetën të dielën në brigjet e Karaburunit, prej disa vitesh punonte si operator në disa televizione informative. I riu i talentuar kishte pasion zhytjen, pasion i cili i mori dhe jetën. Prej disa vitesh ai ushtronte këtë sport si dhe ishte pjesë e s

Djegia e fabrikës së mbetjeve, vatra të reja zjarri në mëngjes
  • 2018-04-23

Djegia e fabrikës së mbetjeve, vatra të reja zjarri në mëngjes

Vatra të reja zjarri janë ndezur këtë mëngjes në fabrikën e riciklimit e cila u shkrumbua një ditë më parë në zonën e Kasharit. Rojet e objektit ndërhynë pa sukses për të shuar flakët dhe vetëm me mbërritjen e zjarrfikëses, situata është vënë nën kontroll. Flakët përfshin

Greqi, sekuestrohet 112 kg kanabis pranë kufirit me Turqinë, në pranga 4 shqiptarë
  • 2018-04-23

Greqi, sekuestrohet 112 kg kanabis pranë kufirit me Turqinë, në pranga 4 shqiptarë

Një sasi prej 112 kg kanabis u sekuestrua prej departamentit të antidrogës së Komotinisë në Greqinë verilindore, shumë pranë kufirit me Turqinë. Sipas autoriteteve policore, lënda narkotike ishte ngarkuar në një automjet me targa shqiptare, ndërsa trafikantët e saj, katër shtetas shq

Skandal/ Mësuesja rreh me shkop fëmijët. Zhulsa, qafë pa larë (VIDEO)
  • 2018-04-23

Skandal/ Mësuesja rreh me shkop fëmijët. Zhulsa, qafë pa larë (VIDEO)

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në arsim. Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë, të moshës 7 dhe 8 vjeç. Madje, ajo ushtron edhe dhunë psikologjike, duke i quajtur të miturit zhulsa, të palar

30 vite në gjyq për pronat/ Historia e Boçarëve, pronarë të bregdetit në Vlorë
  • 2018-04-23

30 vite në gjyq për pronat/ Historia e Boçarëve, pronarë të bregdetit në Vlorë

Familja Boçari është pronare e 142 hektarëve në Vlorë. Në komunizëm u shpronësuan për tu ngritur ndërmarrje bujqësore. Në vitin 1996, Komisioni i Kthimit të Pronave i ktheu Gëzim Boçarit 2 hektarë toke. Por dokumenti ju dorëzua me mangësi materiale pa firmë të kryetarit të komi

Ndërron jetën në moshën 91-vjeçare Liri Belishova
  • 2018-04-23

Ndërron jetën në moshën 91-vjeçare Liri Belishova

Ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare Liri Belishova, një nga drejtueset kryesore të Partisë Komuniste që nga vitet e para të krijimit të saj. Liri Belishova ka qenë anëtare e Byrosë Politike dhe e Komitetit Qendror të PPSH-së. Ajo lindi në Belishovë të krahinës së Mallakastrës

Kalendari