Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 26 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Grabitje me armë zjarri në Kamëz, vritet burri, plagoset rëndë bashkëshortja
  • 2018-04-26

Grabitje me armë zjarri në Kamëz, vritet burri, plagoset rëndë bashkëshortja

Dy persona, burrë e grua mes tyre janë qëlluar me armë zjarri në Kamës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën OSBE në Kamëz, ku burrë e grua, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije janë plagosur me armë zjarri gjatë një grabitjeje. Edhe pse jane derguar me urgjencë në spital burri me in

SHBA, 12-vjeçari vdes 5 ditë pasi familja u zhvendos nga Shqipëria (DETAJE/EMRI)
  • 2018-04-26

SHBA, 12-vjeçari vdes 5 ditë pasi familja u zhvendos nga Shqipëria (DETAJE/EMRI)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në New Jersey të Shteteve të Bashkuara, ku një i mitur shqiptar është bërë viktimë e një aksidenti. 12-vjeçari shqiptar është aksidentuar nga një kamion teksa ishte duke ecur me biçikletë drejt shtëpisë se tij të re. Mediat lokale shkruajnë se d

Vrasja në Kamëz, çifti u qëllua me armë para djalit të mitur
  • 2018-04-26

Vrasja në Kamëz, çifti u qëllua me armë para djalit të mitur

Viktima, Agim Buci Zbardhen detaje të tjera mbi ngjarjen e rëndë mbrëmjen e djeshme në Kamzë, ku gjatë një grabitje, pronari i marketit humbi jetën, ndërsa u plagos bashkëshortja e tij. Burime policore thonë se në market kanë hyrë dy persona me bluza sportive dhe kapele. Autorët i ka

Elbasan, digjet gjatë natës një automjet
  • 2018-04-26

Elbasan, digjet gjatë natës një automjet

Një automjet është djegur në orët e vona të natës në lagjen Çlirim të Elbasanit. Sipas policisë, në lagjen Çlirim ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht mjeti i parkuar tip Audi Q-7 me targë TR 6464 M, në pronësi të shtetasit A.B, 46 vjeç. Grupi hetimor po punon për ident

No Pic available
  • 2018-04-26

Vrau gruan për motive të dobëta, policia arreston të moshuarin

Policia e Kukësit ka zbardhur pas 22 ditësh vdekjen e një të moshuare në fshatin Borje të këtij rrethi. Sipas policisë, 68-vjeçarja me inicialet Z.T., ka ndërruar jetë si pasojë e dhunës së ushtruar nga bashkëshorti i saj. Për pasojë, policia thotë se ka arrestuar 75-vjeçarin Adem

Mirditë, zjarr i madh në fshatin Thirrë, rrezikohen 10 banesa
  • 2018-04-26

Mirditë, zjarr i madh në fshatin Thirrë, rrezikohen 10 banesa

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në fshatin Thirrë në Mirditë. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe prej më shumë se 10 hektarësh dhe ka vënë në rrezik disa banesa. Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje por e kanë të pamundur ndërhyrjen për shkak të terrenit

Spitalet, më shumë sanitare e staf, sesa mjekë
  • 2018-04-26

Spitalet, më shumë sanitare e staf, sesa mjekë

Fiks Fare vëzhgoi disa spitale rajonale dhe bashkiake, ku rezultoi se më shumë kishte sanitare dhe staf mbështetës sesa mjekë. Shërbimi spitalor në Shqipëri përbëhet nga 5 spitale universitare, 11 rajonale dhe 24 bashkiake. Fondi i Kujdesit Shëndetësor, vit pas viti analizon koston mesa

Kalendari