Aktualitet

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 16 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
KPA për Llallën: Të përsëritet njoftimi, të plotësohet prokura
  • 2018-05-16

KPA për Llallën: Të përsëritet njoftimi, të plotësohet prokura

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur që të përsëritet njoftimi për ish kryeprokurorin Adriatik Llalla, nisur nga fakti se vetë Llalla nuk ka dijeni për procesin, dhe plotësimin e prokurës për avokatin e tij Sokol Hazizaj, për vazhdimin e procesit. Vendos: Ti kërkojë përfaqësues

Vëllai i Xhafajt: Do drejtohem që sot tek autoritetet italiane për të vuajtur dënimin
  • 2018-05-16

Vëllai i Xhafajt: Do drejtohem që sot tek autoritetet italiane për të vuajtur dënimin

Përmes një letre publike, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj ka bërë kthesën e papritur. Agron Xhafaj, në letrën e bërë publike, shprehet se do të drejtohet vetë tek autoritetet italiane për të ekzekutuar një vendim dënimi penal të tyre kundrejt tij, ndërsa shton se asnjëherë (nuk

Sherr mes të rinjve, plagosen me kaçavidë dy vëllezërit
  • 2018-05-16

Sherr mes të rinjve, plagosen me kaçavidë dy vëllezërit

Dy vëllezër janë goditur me kaçavidë mbrëmjen e të martës, teksa është arrestuar autori dhe është shpallur një tjetër në kërkim. Serxhjo Bedinaj, 23 vjeç është vënë në pranga pasi në lagjen Pavarësia pranë shkollës së mesme profesionale, në bashkëpunim me të miturin B.B

Lezhë, sekuestrohen armë, municione e bizhuteri të vjedhura, në pranga 26-vjeçari
  • 2018-05-16

Lezhë, sekuestrohen armë, municione e bizhuteri të vjedhura, në pranga 26-vjeçari

Policia e Lezhës në bashkëpunim me FNSH. Shkodër, ka  sekuestruar një armë zjarri pistoletë Bereta me një krehër me 15 fishekë, 14.600 Euro, një sasi bizhuterish dhe ka vënë në pranga një 26-vjeçar si posedues të tyre. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se këto materiale u

Berat, arrestohet 34-vjeçari, kishte mbjellë kanabis në vazo
  • 2018-05-16

Berat, arrestohet 34-vjeçari, kishte mbjellë kanabis në vazo

Policia e Beratit ka arrestuar një 34-vjeçar për kultivim të bimëve narkotike. Sipas policisë, në pranga është vënë shtetasi Bendo Mema. Arrestimi i 34-vjeçarit u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij nga shërbimet e policisë iu gjetën të mbjella në vazo 11 rrënjë

No Pic available
  • 2018-05-16

Gjyqtari gjysmëmilion euro! Artan Zeneli, 4 herë më shumë të ardhura se paga

Vettingu nuk i ka çelur ende seancat publike ndaj anëtarëve të Gjykatës së Lartë. Të dhënat e Open Data Albania tregojnë se mesatarisht çdo anëtar i Gjykatës së Lartë ka raportuar të ardhura vjetore katër herë më të larta se paga si gjyqtar, ndërsa pasuria neto e tyre llogaritet

Skandali me pijet e ushqimet në Shkodër, 9 persona nën hetim (EMRAT)
  • 2018-05-16

Skandali me pijet e ushqimet në Shkodër, 9 persona nën hetim (EMRAT)

Sektori i hetimit të Veprave Penale në fushën e krimit ekonomiko-financiar dhe korrupsionit në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër ka përfunduar hetimet paraprake dhe ka dërguar për gjykim një prej çështjeve më të bujshme dhe sensitive të kësaj Prokurorie, d

Kalendari