Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 17 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-05-17

Dënimi i vëllait në Itali, Vettingu do të rrëzonte Fatmir Xhafajn

11 mijë policëve gjatë muajit të fundit iu kërkua që të plotësojnë 3 formularë për procesin e vetingut. Ky proces nuk prek drejtuesit e Ministrisë së Brendshme, përfshi edhe ministrin Fatmir Xhafaj, por si do të ishte përgjigjur Xhafaj nëse vettingun që e hartoi vetë për policët

Prej tri ditësh në paraburgim, gjendet i vdekur 27-vjeçari nga Korça
  • 2018-05-17

Prej tri ditësh në paraburgim, gjendet i vdekur 27-vjeçari nga Korça

Një i ri ka humbur jetën në ambientet e paraburgimit në Korçë, tre ditë pas arrestimit. Viktima është një djalë i moshës 27-vjeçare, i arrestuar për vjedhje me dhunë. Mësohet se i ndjeri është Enea Ftoj, i cili u gjet i pajetë në ambientet e paraburgimit, paraditen e sotme. Sipas

Goditja e makinës së policisë në Elbasan, sërish pranga të dyshuarit
  • 2018-05-17

Goditja e makinës së policisë në Elbasan, sërish pranga të dyshuarit

Një person i arrestuar pas ngjarjes së ndodhur në Elbasan, ku disa muaj më parë u godit makina e policisë, është vënë në prangat e policisë për të dytën herë. Mbrëmjen e kësaj të mërkure nga Policia e Elbasanit në bashkëpunim me FNSH-Fier, në kuadër të planit të masave për

Ishte në kërkim nga Italia, kapet në Durrës hackeri shqiptar
  • 2018-05-17

Ishte në kërkim nga Italia, kapet në Durrës hackeri shqiptar

Policia e Durrësit ka arrestuar një shtetas në kërkim me qëllim ekstradimin. Në pranga ka rënë shtetasi Tedi Hoxha, 38 vjeç. Gjykata Magjistrate e Hetimeve Paraprake Torino/Itali me vendimin Nr.15542/2015 RG GIP datë 20.12.2016 ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar në ngarkim të sht

I plagosuri në Vlorë arrestohet me kanabis, identifikohen autorët 
  • 2018-05-17

I plagosuri në Vlorë arrestohet me kanabis, identifikohen autorët 

Policia e Vlorës ka zbardhur plagosjen e ndodhur ditën e djeshme në një lokal. Sipas njoftimit të policisë, në pranga kanë rënë tre autoret e identifikuar, por edhe i plagosur pasi gjatë një kontrolli këtij të fundit i është gjetur një sasi me fara kanabisi. Specialistët e Seksioni

Në shtëpinë e Dëshmitarit X! Albert Veliu në gjendje të keqe ekonomike
  • 2018-05-17

Në shtëpinë e Dëshmitarit X! Albert Veliu në gjendje të keqe ekonomike

Albert Eqerem Veliu në qytetin e Vlorës njihet me nofkat Berti i Abesë, ose Babale. Por, përveç kësaj ai njihet në vendlindje edhe për problemet ekonomike dhe për dënimet e shpallura nga drejtësia italiane dhe shqiptare. Ai nuk ka patur asnjëherë një punë të qëndrueshme, pasi prej v

Gjirokastër, asnjë zgjidhje për pallatet në rrezik
  • 2018-05-17

Gjirokastër, asnjë zgjidhje për pallatet në rrezik

Banorët e tri lagjeve të rrezikuara prej rrëshqitjeve në Gjirokastër ende nuk kanë marrë asnjë zgjidhje për rrezikun që ju kanoset. Gjatë dimrit dhe pranverës reshjet futën në emergjencë dy pallate, disa vila dhe 9 shtëpi historike në tri lagje të ndryshme të Gjirokastrës. Situat

Kalendari