Aktualitet

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 20 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Polumbarët rinisin kërkimet për gjetjen e të riut që ra te Shpella e Pëllumbasit
  • 2018-05-20

Polumbarët rinisin kërkimet për gjetjen e të riut që ra te Shpella e Pëllumbasit

Polumbarët e RENEA kanë nisurr gjatë mëngjesit të sotëm kërkimet për të riun që humbi një ditë më parë pasi ra në kanionet e Shpellës së Pëllumbasit, në Tiranë. Xhorxho Seferi mendohet të jetë marrë nga rrjedha e ujit në kanion, ndaj kërkimet e polumbarëve ditën e sotme ja

Tërmeti dëmton banesat, panik në fshatrat e Vlorës
  • 2018-05-20

Tërmeti dëmton banesat, panik në fshatrat e Vlorës

Tërmeti i ditës së sotme ka terrorizuar banorët e fshatit Bashaj në Vlorë, pasi lëkundjet kanë shkaktuar dëme të shumta dhe vijojnë te jenë prezente. Të paktën dy banesa janë dëmtuar për shkak të lëkundjeve në këtë fshat të Vlorës, teksa banorët mbeten të trembur edhe në

Bulqizë, 28-vjeçari përplas me makinë të riun
  • 2018-05-20

Bulqizë, 28-vjeçari përplas me makinë të riun

Një këmbësor është aksidentuar nga një automjet mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Boçevë në Njësinë Administrative Shupenzë. Bulqizë. “Shtetasi D.C, rreth 28 vjeç, banues në Shupenzë, duke drejtuar automjetin tip ‘Passat’, dyshohet se ka humbur kontr

Të pushkatuar pa gjyq, ngjarja që tronditi Dibrën në 1946-ën
  • 2018-05-20

Të pushkatuar pa gjyq, ngjarja që tronditi Dibrën në 1946-ën

Edhe pse ishte vetëm 9 vjeç, Adnan Nasufi nuk mund ta fshijë nga kujtesa 16 shtatorin e vitit 1946. Një grup prej shtatë vetësh, ish-xhandarë dhe oficerë të regjimit të Zogut, u pushkatuan rrëzë një kodre në Dobrovë të Peshkopisë, mes të cilëve xhaxhai dhe daja i tij. Edhe pse n

Dëme nga tërmeti në Vlorë, mbi 10 shtëpi të dëmtuara
  • 2018-05-20

Dëme nga tërmeti në Vlorë, mbi 10 shtëpi të dëmtuara

Ka qenë 14 numri i lëkundjeve të ndjera nga banorët e fshatrave Matogjinë, Ramicë, Bashaj, si dhe Vërmik. Nga lëkundjet e tërmeteve në zonën e jugut më të prekura kanë qenë fshatrat Matogjine, Bashaj si dhe Vërmiku. 20 ka qenë numri i banesave të dëmtuar në strukturën e objekt

Shqiptari me pasaportë spanjolle kapet me 6 kg heroinë (Foto)
  • 2018-05-20

Shqiptari me pasaportë spanjolle kapet me 6 kg heroinë (Foto)

Mbi 6 kg heroine janë kapur në një automjet super luksoz në portin e Igumenicës. Në automjetin tip Mercedes-Benz S-Class, që drejtohej nga një shqiptar me pasaportë spanjolle, u gjetën dhe sekuestruan 14 pako alumini dhe karboni që përmbanin 6 kg 80 gram heroinë. Në pranga ka rënë dr

Tiranë, arrestohet drejtuesi i autobusit me patentë false
  • 2018-05-20

Tiranë, arrestohet drejtuesi i autobusit me patentë false

Një 36-vjeçar, shofer autobusi është arrestuar nga policia e Tiranës pasi u kap me dokumente dhe patentë të falsifikuar. Arrestimi i tij u bë në kuadër të zbatimit të Planit Operacional Tispol Maj 2018, për debitorët dhe shkeljet e tjera të legjislacionit rrugor. “Shtetasi me in

Kalendari