Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 21 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-05-21

U aksidentua me motor në Rinas, i riu ndërron jetë në spital

Ka ndërruar jetë i riu i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme gjatë një aksidenti me motor. Fillimisht 29 vjeçari, E.Barushi, mbeti i plagosur në gjendje kritike, pas aksidentit në aksin Fushë Krujë-Vorë. Ai u dërgua me urgjencë në spitalin Ushtarak, por pavarësisht ndihmës së mje

No Pic available
  • 2018-05-21

Dosja e çiftit Gina-Gashi, Prokuroria e Durrësit shpall moskompetencën

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompentencën për hetimet ndaj çiftit të prokurorëve Dritan Gina dhe Rovena Gashi. Ata janë të pandehur pasi akuzohen për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë. Prokuroria e Durrësit ka çuar çështjet për gjykim në organin e akuzës në Fier. Kjo pas

No Pic available
  • 2018-05-21

Salianji dhe Bardhi në Prokurori: Xhafaj të mos mohojë audio-përgjimin

Deputetët e PD-së dhe gazetari Jetmir Olldashi do të dëshmojnë sot në lidhje me audio-përgjimin e Albert Veliut dhe Agron Xhafajt. Çështja e kallëzimit të rremë, e bashkuar tashmë në një të vetme me atë të trafikut të narkotikëve, do të dërgojë pranë akuzës deputetët Ervin

No Pic available
  • 2018-05-21

Ardi Veliu shkon te Krimet e Rënda, takon Donika Prelën

Java që sapo ka nisur pritet të jetë e mbushur me zhvillime nga politika dhe në lojë do të hyjnë organet ligjzbatuese, të cilat do të japin verdiktin e tyre për audio-përgjimin e publikuar nga PD, ku personazhe janë Agron Xhafaj dhe Albert Veliu. E teksa pritet që tre zyrtarë të PD, E

Tiranë, aksident te Zogu i Zi. Autobusi përplas makinën
  • 2018-05-21

Tiranë, aksident te Zogu i Zi. Autobusi përplas makinën

Nuk janë të pakta rastet kur autobusët urbanë shihen duke qarkulluar me shpejtësi në kryeqytet. Një qytetar ka dërguar në Ti raporton pamjet pas një aksidenti të shkaktuar nga një autobus i transportit publik pranë rrethrrotullimit të Zogut të Zi. Siç raporton qytetari, autobusi e

Borxhet e kumarit, vetëm një kompani nuk pagoi 17 mln euro taksa
  • 2018-05-21

Borxhet e kumarit, vetëm një kompani nuk pagoi 17 mln euro taksa

Ndonëse në vite qeveria ka falur miliarda lekë borxhe për industrinë e naftës dhe atë të kumarit, ato vazhdojnë të mos paguajnë të gjitha taksat duke krijuar detyrime të reja ndaj shtetit. Të dhënat më të fundit zyrtare tregojnë se në fund të muajit të kaluar, borxhi i bizneseve

Makina luksoze kontrabandë, 5 në pranga e 3 në kërkim
  • 2018-05-21

Makina luksoze kontrabandë, 5 në pranga e 3 në kërkim

Foto ilustruese Prokuroria e Tiranës ka shkatërruar një grup të mirëorganizuar i cili trafikonte kontrabandë në vendin tonë automjete tip range Rover të vitit 2015, duke shmangur vlerën e doganës. Disa doganierë, një punonjës i agjencisë së regjistrimit të automjeteve dhe disa boizn

Kalendari