Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 22 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-05-22

Fituan 200 mijë euro duke premtuar punë, arrestohet çifti i bashkëshortëve

Mashtrim me pasoja të rënda është akuza për të cilën ishin shpallur në kërkim një çift bashkëshortësh në qytetin e Fierit. Ata janë arrestuar sot dhe policia bën me dije se kishin mundur të merrnin në total një shumë prej 200 mijë eurosh nëpërmjet mashtrimit. Fisnik Kajolli, 3

No Pic available
  • 2018-05-22

Kakavijë, arrestohet shqiptari i dyshuar si anëtar i ISIS-it

Autoritetet greke kanë arrestuar mbasditen e së hënës në pikën kufitare të Kakavijës, shtetasin Leonardo Rustemi nga Berati. Sipas burimeve policore, emri i Rustemit ishte në listën e personave të dyshuar si anëtarë të organizatës terroriste ISIS. Sipas policisë greke, ai kishte je

Shtegu i klandestinëve në Shkodër, ku malazezët duan gardh me gjemba
  • 2018-05-22

Shtegu i klandestinëve në Shkodër, ku malazezët duan gardh me gjemba

Autoritetet malazeze thane një ditë më parë se kanë menduar që të ndërtojnë një gardh me Shqipërinë për të ndalur fluksin e klandestinëve. Top Channel ishte në shtegun ku mendohet se përdoret nga trafikantët për të kaluar klandestinet. Klandestinët nga lindja përshkojnë një

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier
  • 2018-05-22

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për ti dhënë atë që i takon! Qytetari Ariz Çervanaku, nga zona e Frakullës në Fier, u ankua se juristi i ZVRPP Fier, Ervis Bregasi, e ka sorollatur për muaj m

No Pic available
  • 2018-05-22

Falimenton Sudja! Pas 22 vitesh shkon në gjykatë kërkesa për mbyllje

Maksude Kadëmi, drejtuesja e kompanisë piramidale “Sudja” Sudja ishte e para firmë piramidale, që falimentoi mes ndërrimit të viteve 1996-1997. Kjo ishte hallka e parë e këputur e një zinxhiri dhe nisja e një prej krizave më të rëndave që ka pësuar Shqipëria. Sot më shum

U denoncua për korrupsion, kallëzohet penalisht juristi i Hipotekës në Fier
  • 2018-05-22

U denoncua për korrupsion, kallëzohet penalisht juristi i Hipotekës në Fier

Pas denoncimit për korrupsion në emisionin investigativ Fiks Fare, juristi i Hipotekës së Fierit, Ervis Bregasi është shkarkuar nga detyra dhe ndaj tij është kryer një kallëzim penal pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier. Gjithashtu, ministria ka urdhëruar hetimin e të gjitha do

Shpërndanin heroinë, 4 të arrestuar në Berat (EMRAT)
  • 2018-05-22

Shpërndanin heroinë, 4 të arrestuar në Berat (EMRAT)

Katër persona janë vënë në pranga nga Policia e Beratit pasi akuzohen për shpërndarje të drogës së llojit heroinë. Operacioni i koduar “Çelepiasi” është zhvilluar nga uniformat blu pas një muaj hetime nga Prokuroria e Beratit. Shtetasit e arrestuar janë: 1-Argent Myftari,

Kalendari