Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 25 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Gjonaj në Hagë: Reforma në drejtësi, shpresëdhënëse
  • 2018-05-25

Gjonaj në Hagë: Reforma në drejtësi, shpresëdhënëse

Në kuadër të vizitës në Hagë, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i EUROJUST, Ladislav Hamran. Gjonaj diskutoi lidhur me miratimin në parim të Marrëveshjes për Bashkëpunimin ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe EUROJUST-it si dhe

Protesta e PD-së devijon trafikun, 1.500 policë në gatishmëri
  • 2018-05-25

Protesta e PD-së devijon trafikun, 1.500 policë në gatishmëri

Zbardhet plani i masave të policisë për protestën e të shtunës të Partisë Demokratike. Do të ketë devijim trafiku në aksin që lidh bulevardin me qendrën e qytetit. Autobusët nga rrethet nuk do lejohen të futën në qendër të Tiranës. Të angazhuar mesohet se do te jene rreth 1500 p

Kapen me haroinë në makinë, dy të arrestuar në Gramsh
  • 2018-05-25

Kapen me haroinë në makinë, dy të arrestuar në Gramsh

Dy persona janë kapur mat, teksa lëviznin me doza heroine me vete, të cilën dyshohet se e kishin për shpërndarje. Policia e Elbasanit ka arrestuar mbrëmjen e kësaj të enjteje, Gentian Dallanin, 33 vjeç, si dhe Erald Palloshin, 33 vjeç, të dy banues në Gramsh. Arrestimi i tyre u bë pasi

Tiranë, aksidentohet për vdekje oficeri i lartë i Gardës
  • 2018-05-25

Tiranë, aksidentohet për vdekje oficeri i lartë i Gardës

Shefi i Njësisë Operacionale të Gardës së Republikës, Martin Nika ka ndërruar jetë pas një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e të enjtes pranë Kryeministrisë në Tiranë. Viktima thuhet se sapo kishte kryer kontrollin e shërbimit të Gardës ss Republikës. Ai ka qenë në këmbë kur ës

Arratisja nga salla e gjyqit, lirohen dy policët e burgut
  • 2018-05-25

Arratisja nga salla e gjyqit, lirohen dy policët e burgut

Gjykata e Vlorës dha masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për dy policët e burgut në lidhje me arratisjen e Mikel Kasës nga salla e gjyqit. Gjolek Hodaj dhe Granit Zani kishin për detyrë të shoqëronin Kasajn dhe tani akuzohen për shpërdorim detyre. Ndërkohë që kanë kaluar gati dy

Audio përgjimi Xhafaj-Veliu dërgohet për ekspertizë në Itali
  • 2018-05-25

Audio përgjimi Xhafaj-Veliu dërgohet për ekspertizë në Itali

Audio-përgjimi ku pretendohet se është i përfshirë për trafik droge vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, është dërguar me letërporosi në Itali. Burime nga Prokuroria bëjnë të ditur se do të jetë shteti italian ai që do të përcaktojë laboratorin ku do të bëhet ekspe

Pacienti vdes një javë pas operimit, mjeku në hetim
  • 2018-05-25

Pacienti vdes një javë pas operimit, mjeku në hetim

Një mjek i QSUT-së është proceduar penalisht pasi një pacient i tij ka ndërruar jetë pothuajse një javë pas operacionit. Procedimi ndaj tij filloi pasi ditën e sotme, rreth orës 08:20, në banesën e tij në lagjen nr. 9 Korçë, ka ndërruar jetë shtetasi me iniciale K.R., 63 vjeç, i

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama