Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 25 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 2
Vrau para 20 vjetësh, ekstradohet nga Britania 49-vjeçari nga Fieri
  • 2018-05-25

Vrau para 20 vjetësh, ekstradohet nga Britania 49-vjeçari nga Fieri

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar për vrasje, është ekstraduar nga Anglia drejt vendit tonë. Ai është Shpëtim Bushaj, 49 vjeç, lindur në Fier, i cili pritet të vuajë 20 vite burg. Pasditen e djeshme ai u ekstradua nga Londra, drejt aeroportit të Rinasit, ku iu

Shpërndanin heroinë në shkolla, mes tyre dhe një vajzë
  • 2018-05-25

Shpërndanin heroinë në shkolla, mes tyre dhe një vajzë

Tre persona, mes të cilëve edhe nje vajzë 26-vjeçare janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen se shpërndanin lëndë narkotike në afërsi të shkollave të mesme të kryeqytetit. Policia bën me dije se ka arrestuar: Enri Manaj, 35 vjeç, banues në Tiranë ( i dënuar më parë për veprë

Rrëfimi i gazetarit: Doja të shkoja në Vlorë, por më rrezikohej koka
  • 2018-05-25

Rrëfimi i gazetarit: Doja të shkoja në Vlorë, por më rrezikohej koka

Gazetari Jetmir Olldashi, i cili intervistoi dëshmitarin X, Albert Veliu, të audiopërgjimit të publikuar nga Partia Demokratike, në Të Paekspozuarit i dha përgjigje pyetjeve, pse u ndodh në Vlorë? Pse e dorëzoi përgjimin te Partia Demokratike? Por jo vetëm Pse u ndodhët në Vlorë? Je

Padrejtësia për djalin e vrarë, Mihali kallëzon prokurorin, gjyqtarët dhe oficerin e policisë gjyqësore
  • 2018-05-25

Padrejtësia për djalin e vrarë, Mihali kallëzon prokurorin, gjyqtarët dhe oficerin e policisë gjyqësore

Pavllo Mihali, një ish-sportist i njohur në kryeqytet, ka nisur betejën e tij ligjore ndaj prokurorit dhe gjyqtarëve që liruan tre nga katër të dyshuarit si vrasës të të birit të tij dhjetë muaj më parë. Ai dorëzoi një padi penale ndaj Artan Lulaj, Prokurorit të çështjes, Bedri Qo

Policia informon rreth protestës së opozitës: Ja rrugët që do të bllokohen në Tiranë
  • 2018-05-25

Policia informon rreth protestës së opozitës: Ja rrugët që do të bllokohen në Tiranë

Me anë të një deklarate për mediat, Policia e Shtetit ka publikuar akset rrugore që do të bllokohen si pasojë e protestës së opozitës ditën e nesërme. Plani i masave që është hartuar nga uniformat blu është më i përforcuar se gjatë protestave të fundit që ka zhvilluar opozita.

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, trafikuan 7 mln euro drogë në 7 muaj
  • 2018-05-25

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, trafikuan 7 mln euro drogë në 7 muaj

Një bandë trafikantësh e përbërë  nga shtetas shqiptarë dhe italiane është shkatërruar pas një operacioni antidrogë të policisë italiane. Mediat fqinje bëjnë me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Turizmi i madh”,  janë vënë në pranga 6 persona, 5 italia

Korçë, vodhën produkte në një dyqan, arrestohen 2 të rinj
  • 2018-05-25

Korçë, vodhën produkte në një dyqan, arrestohen 2 të rinj

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë ndalimin e shtetasve Kristi Troka, 23 vjeç dhe Stefan Rushan, 22 vjeç (i dënuar më parë për vjedhje), të dy banues në Korçë. Sipas policisë së qytetit juglindor, ndalimi i tyre u bë pasi, këta shtetas n

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama