Aktualitet

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 25 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 3
Iu gjenden drogë dhe euro, kapen dy trafikantë shqiptarë në Greqi
  • 2018-05-25

Iu gjenden drogë dhe euro, kapen dy trafikantë shqiptarë në Greqi

Dy shqiptarë janë arrestuar në Greqi të dyshuar si anëtarë të një grupi të trafikut të drogës nga Shqipëria. Në një operacion të policisë së Athinës, janë vënë në pranga dy shqiptarë, respektivisht 27 dhe 32 vjeç, si dhe dy shtate grekë, 36 dhe 41 vjeç. Gjatë operacionit t

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra
  • 2018-05-25

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra

Pezullohet nga detyra mjekja e urgjencës së spitalit të Fierit, Ina Rruzhdija, pas vdekjes së 21-vjeçares Xhuljeta Gjeka. Pezullimi i saj është bërë me vendim gjykate, pas denoncimit nga familjarët e së ndjerës për mjekim të pakujdesshëm. Në dëshminë e tyre familjarët shprehen se

Lloj i ri droge nga Shqipëria? Konsullata në Stamboll përgënjeshtron gazetën turke
  • 2018-05-25

Lloj i ri droge nga Shqipëria? Konsullata në Stamboll përgënjeshtron gazetën turke

Gazeta turke Daily Sabah ka bërë një shkrim për trafikun e lëndëve narkotike flet për një lloj të ri droge, që sipas medias turke e ka Shqipërinë si vend origjine. Por Konsulata e Përgjithshme në Stamboll e ka përgënjeshtruar këtë lajm, dhe në një letër të dërguar të përdi

Presidenti i EUROJUST, Gjonajt: Reforma në drejtësi, shpresëdhënëse
  • 2018-05-25

Presidenti i EUROJUST, Gjonajt: Reforma në drejtësi, shpresëdhënëse

Në kuadër të vizitës në Hagë, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i EUROJUST, Ladislav Hamran. Gjonaj diskutoi lidhur me miratimin në parim të Marrëveshjes për Bashkëpunimin ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe EUROJUST-it si dhe

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama