Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 22 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vettingu, në KPK kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës
  • 2018-06-22

Vettingu, në KPK kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës

Sot është radha e kryetares së Gjykatës së Apelit të Vlorës, Brikena Ukperaj (Lubonja) të dalë para trupës gjykuese në Komisionin e Pavarërur të Kualifikimit. Trupa gjykuese përbëhet nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari dhe Etleda Çiftja. Vetë gjyqtarja merr pjesë ne seancë. U

Refugjatët sirianë në Shqipëri: Destinacioni ynë është Gjermania
  • 2018-06-22

Refugjatët sirianë në Shqipëri: Destinacioni ynë është Gjermania

Një numër në rritje emigrantësh nga Lindja e Mesme dhe Azia po kërkojnë azil në Shqipëri, një fenomen i padukshëm deri tani në këtë vend që njihet më shumë për emigrimin masiv. Gjatë viteve 2015 dhe 2016, qindra mijëra emigrantë që u larguan nga Lindja e Mesme, Azia dhe Afrika a

Shiste kokainë në lokale, arrestohet 20-vjeçari nga Bulqiza
  • 2018-06-22

Shiste kokainë në lokale, arrestohet 20-vjeçari nga Bulqiza

Një operacion i policisë së Dibrës i koduar Muzgu, ka zbuluar kokainë duke vënë në pranga një person. Luan Boça, 20 vjeç, banues në Bulqizë, u arrestua mbrëmjen e djeshme, e enjte. Prangosja e tij u bë pasi gjatë kontrollit fizik që iu bë, në një lokal në qytetin e Klosit, iu gj

Iali, shqiptari gjendet i vdekur; dyshohet se e kanë mbytur
  • 2018-06-22

Iali, shqiptari gjendet i vdekur; dyshohet se e kanë mbytur

Një shqiptar është gjetur i pajetë në banesën e tij në rrethana të mistershme. Sipas mediave italiane ai është gjetur i vdekur në banesën e tij në Romë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në rrugën Tota, Valmontone në Romë dhe ka dyshime se 33-vjeçari shqiptar është vrarë. Nga he

Ishin në kërkim nga policia, kapen dy persona në Lezhë
  • 2018-06-22

Ishin në kërkim nga policia, kapen dy persona në Lezhë

Dy persona të shpallur në kërkim janë vënë në pranga nga policia e Lezhës. Policia ka arrestuar 38-vjeçarin Eriger Bushi është person me precedentë të mëparshëm penale, i dënuar për armëmbajtje pa leje, plagosje, kundërshtim i punonjësve të policisë, si dhe i dyshuar për vjedh

Përplasen 2 autobusë te Kthesa e Kamzës, 6 persona të plagosur
  • 2018-06-22

Përplasen 2 autobusë te Kthesa e Kamzës, 6 persona të plagosur

Dy autobusë urbanë të linjës së transportit të pasagjerëve janë përplasur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në zonën e njohur si kthesa e Kamzës. Nga përplasja 6 persona kanë marrë dëmtime të lehta dhe janë dërguar p

Autostrada Tiranë-Durrës rihapet sot, e lirë gjatë  fundjavës
  • 2018-06-22

Autostrada Tiranë-Durrës rihapet sot, e lirë gjatë fundjavës

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore se deri sot në ora 14:00 përfundon ndërhyrja për riparimin e shtresave asfaltike në Maminas-Sukth-Shkozet. Pas orës 14:00 dhe gjatë gjithë fundjavës aksi Tiranë-Durrës dhe ai anasjelltas Durrës-Tiranë do jenë plotësisht të hapur në funk

Kalendari