Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 11 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lezhë, tentuan të kalojnë emigrantët e paligjshëm, në pranga 2 persona
  • 2018-07-11

Lezhë, tentuan të kalojnë emigrantët e paligjshëm, në pranga 2 persona

Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona, të cilët tentuan të kalojnë 7 emigrantë të paligjshëm. Këta shtetas u kapën duke tentuar në bashkëpunim me njëri-tjetrin tu japin ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit 7 shtetasve të vendeve të treta, të cilët u konstatuan brenda n

No Pic available
  • 2018-07-11

Prokurori Cama shpjegohet para KPK-së, vendimi pritet të jepet nesër

Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama doli sot para Komisionit të Vettingut. Relatori i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit lexoi problemet e gjetura në justifikimin e pasurive dhe pastërtinë e figurës së prokurorit Adriatik Cama, ky i fundit tentoi të shpjegojë të gjitha konstatimet e K

No Pic available
  • 2018-07-11

Vidhin në Gjermani dhe Francë, shkatërrohet grupi i shqiptarëve

105 raste vjedhjesh në Gjermani dhe në Francë janë zbardhur dhe shkojnë në llogari të këtij grupi shqiptarësh. Vlera e dëmit të shkaktuar është rreth gjysmë milionë euro. Gazeta “Badische Zeitung” i kushton një artikull në numrin e sotëm rastit të arrestimit të një

No Pic available
  • 2018-07-11

Elvis Roshi pranon akuzën për falsifikim të formularit të dekriminalizimit

Ish-kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi ka pranuar ditën e sotme akuzën për falsifikim të formularit të dekriminalizimit. Plotësimi i gabuar i formularit ka ardhur për shkak të neglizhencës, është shprehur Roshi. Prokuroria ka kërkuar dy ditë kohë për të përgatitur pretencë

Fier, kanosi rojën e OSHEE, arrestohet 44-vjeçari
  • 2018-07-11

Fier, kanosi rojën e OSHEE, arrestohet 44-vjeçari

Është arrestuar nga policia 44-vjeçari, i cili një ditë më parë kanosi policin privat në zyrat e Drejtorisë Rajonale të OSHEE në Fier. Bëhet e ditur nga policia se personi i cili është vënë në pranga është shtetasi Sokol Gjika banues në Fier, të cilit pas kontrollit të ushtrua

KPK shkarkon gjyqtarin Artan Lazaj, SHBA i kishte refuzuar vizën
  • 2018-07-11

KPK shkarkon gjyqtarin Artan Lazaj, SHBA i kishte refuzuar vizën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me anëtarë Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komiçi, vendosi shkarkimin e gjyqtarit Artan Lazaj, me detyrë gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës. Gjyqtari Lazaj kishte kryer deklarim të rremë të pasurive, për të cilat rezulton se ai posedon sipa

Pogradec, makina përplas për vdekje një 45-vjeçare
  • 2018-07-11

Pogradec, makina përplas për vdekje një 45-vjeçare

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë. Një mjet tip Volkswagen ka përplasur për vdekje një këmbësore me inicialet A.j 45 vjeç pranë fshatit Hudënisht. Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit dhe po punon për zbardh

Kalendari