Aktualitet

Gjithsej 19 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vettingu, KPK shkarkon prokurorin Adriatik Cama
  • 2018-07-12

Vettingu, KPK shkarkon prokurorin Adriatik Cama

KPK nuk rikonfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Gjetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e ekspozojnë prokurorin me pasuri problematike e të pajustifikuara. Edhe pse prokurori del pronar i vetëm një apartamenti në Tiranë, i një dyqani dhe dy automjeteve, deklaratat dhe të

Antidroga italiane: Po na mbyt marijuana shqiptare, 90 tonë në 2017
  • 2018-07-12

Antidroga italiane: Po na mbyt marijuana shqiptare, 90 tonë në 2017

Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane. Pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e cila sapo ka publikuar “Raportin Vjetor” në lidhje me vitin 2017. Importe

Vettingu, Prokurori Kristaq Beluri konfirmohet në detyrë
  • 2018-07-12

Vettingu, Prokurori Kristaq Beluri konfirmohet në detyrë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokurorin Kristaq Beluri. Beluri punon aktualisht si prokuror në Sektorin e Verifikimit të Integritetit, i njohur ndryshe si sektori i Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme. Ai ka punuar si zv.prokuror i Tiranës në vitet 1999

I dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë
  • 2018-07-12

I dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë

Një 50-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Vlorë pasi rezulton i dënuar në Itali për Shfrytëzim prostitucioni, Trafikimi narkotikëve dhe Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal. Personi i arrestuar është shtetasi Shpëtim.A., 50 vjeç, banues në fshatin Babicë, Vlorë

Sarandë, vdes papritur një 12-vjeçar italian
  • 2018-07-12

Sarandë, vdes papritur një 12-vjeçar italian

Një i mitur italian ka ndërruar jetë në Sarandë, teksa kishte pësuar një gjendje të fikëti. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në orët e paradites, ku 12-vjeçari L.K, do të udhëtonte nga Saranda drejt Korfuzit me tragetin e linjës. Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e plot

No Pic available
  • 2018-07-12

Raporti i KE: Shqipëria, përparim në luftën kundër korrupsionit

Grupi i Shteteve Kundër Korrupsionit i Këshillit të Evropës, në një raport të publikuar sot, njohu përparimin e bërë nga Shqipëria në zbatimin e rekomandimeve të tij për parandalimin e korrupsionit te parlamentarët, gjyqtarët dhe prokurorët, por po ashtu kërkoi një sërë përmir

Basti i fundit, shiste drogë në pikën e lotos, arrestohet 31-vjeçari (Video)
  • 2018-07-12

Basti i fundit, shiste drogë në pikën e lotos, arrestohet 31-vjeçari (Video)

Policia ka vënë në pranga pronarin e një pike bastesh në Kavajë, i cili akuzohet për Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike dhe Organizim i lotarive të palejuara. Sipas policisë, operacioni i koduar Basti i Fundit vuri në pranga shtetasi Erti Kadiu, 31 vjeç. Shërbimet e Policisë Kavaj

Kalendari