Aktualitet

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 15 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Tronditet Shkodra, ekzekutohen në makinë një çift bashkëshortësh (EMRI)
  • 2018-07-15

Tronditet Shkodra, ekzekutohen në makinë një çift bashkëshortësh (EMRI)

Një çift bashkëshortësh janë gjetur të vrarë me armë zjarri mëngjesin e kësaj të diele në Shkodër, në vendin e quajtur Rruga e gjerë. Më datë 15.07.2018, ora 06:40, në lagjen Naim Gjylbegu, Shkodër, në automjetin me targa AA006HA, janë gjetur të  vrarë me armë zjarri shtetas

No Pic available
  • 2018-07-15

Volkswagen-i hedh në kanal makinën e Rrugores, plagosen 2 efektivë (Foto)

Përplasja e një mjeti tip Volkswagen me makinën e patrullës së Policisë Rrugore, ka shënuar tre të plagosur në aksin Kuçovë-Ura Vajgurore. Mësohet se në aksident kanë mbetur të lënduar drejtuesi i Volkswagen-it dhe dy efektivë të Rrugores së Beratit. ” Rreth orës 19:00, në

Vrasja e çiftit në Shkodër, gjendet një makinë e djegur me armë brenda
  • 2018-07-15

Vrasja e çiftit në Shkodër, gjendet një makinë e djegur me armë brenda

Shkodra u trondit mëngjesin e sotëm nga një vrasje e dyfishtë, që pati për viktima 30-vjeçarin Boran Bërcama dhe bashkëjetuesen e tij 24-vjeçare Silvi Ndoci. Ata u ekzekutuan me armë në makinën e tyre, në sytë e djalit rreth një vjeç e gjysmë që i shpëtoi mrekullisht breshëris

Skifterët e karburanteve në Kurbin, 2 në pranga e 1 në kërkim (Emra & Video)
  • 2018-07-15

Skifterët e karburanteve në Kurbin, 2 në pranga e 1 në kërkim (Emra & Video)

Policia e Kurbinit ka zbardhur dy grabitje të pikave të karburantit të ndodhura në harkun kohor të 5 muajve nga i njëjti grup skifterësh dhe në kuadër të operacionit Skuraj ka vendosur në pranga dy prej autorëve. Në vijim të punës për goditjen e grupeve të vjedhjeve gjatë natës si

No Pic available
  • 2018-07-15

Pogradec, gjendet i dekompozuar në dush trupi i 40-vjeçares

Policia e Pogradecit njofton se mbrëmjen e së shtunës ka gjetur të dekompozuar në kabinën e dushit, trupin e një 40-vjeçareje, e cila jetonte e vetme. Dyshohet se ajo ka gjetur vdekjen teksa lahej në banesën e saj. Trupi i shkrumbuar i 40-vjeçares B.B. është gjetur të shtunën në orë

FA hapin dyert për gjimnazistët, Xhaçka: Mundësi për profesionistë të mirë
  • 2018-07-15

FA hapin dyert për gjimnazistët, Xhaçka: Mundësi për profesionistë të mirë

Forcat e Armatosura hapin dyert për të rinjtë e shkollave të mesme që ditët e verës ti kalojnë pranë reparteve ushtarake për të parë nga afër dhe për tu bërë pjesë e përditshmërisë së burrave dhe grave në uniformë. Grupi i parë i të rinjve u mirëpritën në mjediset e garni

No Pic available
  • 2018-07-15

Vrasja në Shkodër. Viktima ish-polic, foshnja 1 vjeç i shpëton 20 plumbave

Boran Bercama dhe Silvi Ndocaj, çifti i ekzekutuar në Shkodër Një krim i dyfishtë ka tronditur qytetin e Shkodrës mëngjesin e kësaj të diele. Me rreth 20 plumba pistolete janë ekzekutuar në makinë Boran Bercama, një ish-punonjës policie dhe bashkëjetuesja e tij Silvi Ndoci. Ngjarja ka

Kalendari