Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 16 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Atentat me armë në Laç, 60-vjeçari i shpëton plumbave
  • 2018-07-16

Atentat me armë në Laç, 60-vjeçari i shpëton plumbave

Foto ilustruese Mbrëmjen e djeshme në Laç u shënua një atentat me armë, që kishte për objektiv 60-vjeçarin Gjovalin Zyma. Ai ishte në makinë dhe po i afrohej shtëpisë së tij në dalje të qytetit, kur u qëllua me breshëri kallashnikovi. Policia ka sqaruar paraditen e sotme se Zyma ia

No Pic available
  • 2018-07-16

4 ditë që kishte lënë qelinë, shqiptari në Greqi gjendet i vdekur në rrugë

Një lajm i hidhur vjen nga Greqia, teksa mediat helene raportojnë se një shtetas shqiptar është gjetur i vdekur në Trikala. Ngjarja shoqërohet nga misteri, pasi viktima është një 32-vjeçar, i cili sapo kishte dalë nga burgu. I riu shqiptar e kishte lënë qelinë në datën 12 korrik. 3

Dështon grabitja në Dibër. Maskat plagosin të zotin e shtëpisë, arrestohen
  • 2018-07-16

Dështon grabitja në Dibër. Maskat plagosin të zotin e shtëpisë, arrestohen

Reagimi në kohë i efektivëve të Policisë së Dibrës ka bërë të mundur parandalimin e një grabitje dhe shmangien e një tragjedie pasi maskat në tentativë për të vjedhur kanë plagosur të zotin e banesës. Blutë e Dibrës kanë arrestuar në flagrancë grabitësit dhe kanë sekuestrua

Vettingu djeg Gani Dizdarin, gjyqtari i fundit nga Kushtetuesja
  • 2018-07-16

Vettingu djeg Gani Dizdarin, gjyqtari i fundit nga Kushtetuesja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Gani Dizdari. Dizdari ishte anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që u përball me Vetingun, proces të cilin e kundërshtoi hapur duke votuar kundër ligjit në fjalë. Pikërisht vettingu bën që Dizdari ti japë fund karr

No Pic available
  • 2018-07-16

Vrasja në Shkodër. 30-vjeçari mbuloi me trup gruan, dyshohet vrasje me pagesë

Boran Bercama dhe Silvi Ndocaj, çifti i ekzekutuar në Shkodër Ekzekutimi mafioz i çiftit Boran Bërcana dhe Silvana Ndoci, paraditen e djeshme në Shkodër e ka tronditur kryeqendrën e veriut. Policia e Shkodrës ndërkohë është duke vijuar hetimet për të zbardhur krimin e rëndë. Sot jan

Ngacmon seksualisht 24-vjeçaren dhe i plagos burrin, pranga 40-vjeçarit
  • 2018-07-16

Ngacmon seksualisht 24-vjeçaren dhe i plagos burrin, pranga 40-vjeçarit

Ngacmimi seksual i një të reje i ka kushtuar shtrenjtë një 40-vjeçari në Skarap, i cili është arrestuar nga policia e Beratit. Mësohet se shtetasi Emror. I, ka ngacmuar seksualisht shtetasen O.Xh, 24 vjeçe. Por ai gjithashtu ka goditur me mjete të forta, bashkëshortin e saj shtetasin K.X

Itali, kapet gomonia me 262 kg kanabis nga Shqipëria
  • 2018-07-16

Itali, kapet gomonia me 262 kg kanabis nga Shqipëria

Një gomone me 262 kg kanabis, e cila dyshohet se ka mbërritur nga Shqipëria, është kapur në Portin e Barit, raportojnë mediat italiane. Marijuana ndodhej brenda një fundi të dyfishtë në brendësi të mjetit lundrues dhe është kapur nga rojet e Guardia di Finanzas të operacioneve detare

Kalendari