Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 18 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Zjarr në një apartament tek Brryli, policia evakuon banorët
  • 2018-07-18

Zjarr në një apartament tek Brryli, policia evakuon banorët

Një apartament në zonën e quajtur “Brryli” në Tiranë, përballë godinës së Ministrisë së Jashtme është përfshirë nga flakët mbrëmjen e së martës. Shkaqet e rënies së zjarrit janë ende të paqarta. Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë

Aksident në Tiranë-Durrës, ndërron jetë në spital 23-vjeçari
  • 2018-07-18

Aksident në Tiranë-Durrës, ndërron jetë në spital 23-vjeçari

Një aksident ku janë përfshirë tre automjete ka ndodhur sot pasdite në orën 19:10 në autostradën Tiranë-Durrës. Policia njofton se një 23-vjeçar ka ndërruar jetë në spital pak pas aksidentit. “Më datë 17.08.2018, rreth orës 19:10, në autostradën Tiranë -Durrës, në Kashar

Greqi, kapet shqiptari me 112 kg kanabis në makinë
  • 2018-07-18

Greqi, kapet shqiptari me 112 kg kanabis në makinë

Policia greke tha se një 36-vjeçar shqiptar u arrestua me 112 kg marijuanë në Greqinë Veriore, afër kufirit me Shqipërinë. Lënda narkotike u bllokua në një automjet që po udhëtonte në zonën e Metamorfozit të Janinës, në Rrugën Kombëtare Janinë-Kozani. Sipas policisë greke marij

Vetting për Prokurorin e Tiranës, KPK: Ka fshehur pasurinë
  • 2018-07-18

Vetting për Prokurorin e Tiranës, KPK: Ka fshehur pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi ditën e sotme seancën dëgjimore me prokurorin e Tiranës, Arben Nela, i cili po i nënshtrohet procesit të vetingut. Rasti i tij po shqyrtohet nga trupi gjykues i përbërë nga Etleda Çiftja, Xhensila Pine dhe Valbona Sanxhaktari. Sipas Komisionit t

Vettingu, prokurorja Rovena Gashi para KPK-së në 20 korrik
  • 2018-07-18

Vettingu, prokurorja Rovena Gashi para KPK-së në 20 korrik

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar datën e daljes përballë Vetting-ut të Rovena Gashit, ish-drejtoreshë e marrëdhënieve juridiksionale me jashtë. Çifti i prokurorëve, Dritan Gina dhe Rovena Gashi kanë dërguar anikimim në Gjykatën e Strasburgut kundër procedurave të ligjo

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Krimeve të Rënda
  • 2018-07-18

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë Nertina Kosovën, gjyqtare në Apelin për Krimet e Rënda. Pasuria e gjyqtares së Krimeve të Rënda janë të justifikuara dhe DSIK e raporton të përshtatshme. Edhe komponenti i tretë i Vetting-ut, ai i aftësisë profesionale, ës

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Artan Zeneli nuk e kalon Vettingun
  • 2018-07-18

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Artan Zeneli nuk e kalon Vettingun

KPK nuk ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Artan Zeneli, duke iu referuar para së gjithash shtimit të paligjshëm të pasurisë së tij. Në 10 vite ai ka siguruar pothuajse 50 milionë lekë të reja pasuri, të cilat në deklarimet e tij shpjegon se i ka siguruar nga paga

Kalendari