Aktualitet

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 19 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
40-vjeçarit i djegin BMW në Elbasan, policia: Zjarri i qëllimshëm
  • 2018-07-19

40-vjeçarit i djegin BMW në Elbasan, policia: Zjarri i qëllimshëm

Foto ilustruese Një tjetër makinë është djegur në qytetin e Elbasanit, si pasojë e një zjarrvënie të qëllimshme. Mësohet se mjeti tip BMW, me targë AA 099OJ, është djegur rreth orës 4:20 të mëngjesit në lagjen Qemal Stafa. Në momentin që u përfshi nga flakët, mjeti ishte i par

Media belge: I dënuari me 9 vite burg zotëron plazh në Velipojë (EMRI)
  • 2018-07-19

Media belge: I dënuari me 9 vite burg zotëron plazh në Velipojë (EMRI)

Problemin me shqiptarët e pasuruar nëpërmjet aktiviteteve kriminale që fshihen në vendin e tyre e kanë nxjerrë në pah edhe mediat belge pas atyre britanike. La Dernier Heure shkruan sot për Safet Rustemin, një shkodran i njohur ndryshe si Safet Bajri, i cili lëviz i lirë në qytetin e ti

Gjyqtari i lartë Ardian Dvorani, përballë Vetting-ut në 23 korrik
  • 2018-07-19

Gjyqtari i lartë Ardian Dvorani, përballë Vetting-ut në 23 korrik

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani do të dalë përballë Vetting-ut në datën 23 korrik. Ndërkohë, nesër do të dalë përpara Vetting-ut kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Ndërsa në datë 30 korrik është radha e Medi Bicit, anëtar i Gjykatës së Lartë. 19 korr

No Pic available
  • 2018-07-19

Armë dhe drogë mes çarçafëve, pranga shqiptarit në Itali

Policia italiane në Arezzo ka vënë në pranga një 31-vjeçar shqiptar, pasi i janë gjetur armë dhe lëndë narkotike. Operacioni i koduar Street Drugs çoi në qeli shqiptarin me iniciale G.A., ndërsa mediat italiane bëjnë me dije se ai kishte hyrë ilegalisht në Itali dhe jetonte pa dokum

Përndjekësi serial kërkon azil, por mbetet burgjeve
  • 2018-07-19

Përndjekësi serial kërkon azil, por mbetet burgjeve

Një 65 vjeçar i pastrehë kërkon që të jetojë në azil, por fati i rezervon herë pas herë qelitë e burgut. Ai është i moshuari më i vjetër që është dënuar disa herë për përndjekje. Anila Hoxha do na tregojë historinë e të moshuarit problematik. Herën e parë u dënova pesë

Familjarët e 5-vjeçares së aksidentuar: Na vrau vajzën, e liruan
  • 2018-07-19

Familjarët e 5-vjeçares së aksidentuar: Na vrau vajzën, e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela Metohu u përplas nga makina te dera e shtëpisë. Ata thonë se nuk janë th

Ngjarja në Radhimë, autori bëri rezistencë dhe u plagos nga policia
  • 2018-07-19

Ngjarja në Radhimë, autori bëri rezistencë dhe u plagos nga policia

Pak orë pas të shtënave me armë zjarri në Radhimë, Policia e Vlorës ka dhënë detaje mbi ngjarjen që terrorizoi pushuesit në orarin e pikut në bregdet. “Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë, të mbështetura nga forcat speciale RENEA, në zbatim të një plani masash për

Kalendari