Aktualitet

Gjithsej 20 lajme të mbledhura për datën 20 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Zjarr i madh në Dhërmi, rrezikohen disa objekte
  • 2018-07-20

Zjarr i madh në Dhërmi, rrezikohen disa objekte

Një zonë e madhe pyjore është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Dhërmi. Ndërkohë që me kalimin e orëve zjarri ka përparuar duke rrezikuar disa objekte. Një banesë dhe një lokal që rrezikohen ndodhen pak metra larg zjarrit, ndërsa zjarrfikësja vijon luftën me flakët, por

Tritol dyqanit të motrës së ish-gjyqtarit që u shkarkua nga Vettingu (Foto)
  • 2018-07-20

Tritol dyqanit të motrës së ish-gjyqtarit që u shkarkua nga Vettingu (Foto)

Dyqani të cilit iu vendos eksploziv në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë, është në pronësi të Drita Lulos, motrës së gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo, i shkarkuar pak ditë më parë nga procesi i Vettingut. Shpërthimi i fuqishëm, prej 220 gramë lëndë pl

Vettingu, KPK: Pasuritë e Rovena Gashit pa burime të ligjshme
  • 2018-07-20

Vettingu, KPK: Pasuritë e Rovena Gashit pa burime të ligjshme

Rovena Gashi nuk u paraqit në seancën dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), madje nuk u përfaqësua as nga avokati. Relatori Lulzim Hamitaj tha se Rovena Gashi ka nisur punë në vitin 2001. Në lidhje me vlerësimin e pasurisë, raporti i ILDKPKI thotë se deklar

Tentoi të vrasë Lul Berishën në 2005, ekstradohet kosovari
  • 2018-07-20

Tentoi të vrasë Lul Berishën në 2005, ekstradohet kosovari

Lul Berisha Interpol Tirana ka ekstraduar nga Kosova, një shtetas kosovar i dënuar me 20 vjet burg për “Vrasje me paramendim”. Bëhet fjalë për Ahmet Ajetin, 35 vjeç, lindur në Lipjan/ Kosovë. Mësohet se në gusht 2005, Ajeti së bashku me një tjetër person udhëtuan drejt Tir

Shpërndanin kanabis në Tiranë, arrestohen tre persona
  • 2018-07-20

Shpërndanin kanabis në Tiranë, arrestohen tre persona

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë pasi janë kapur duke shpërndarë lëndë narkotike. Këta persona janë arrestuar në dy operacione të ndryshme të Tiranës në zona të ndryshme. Shtetasit Përparim Sula, 50 vjeç, banues në Tiranë dhe M. H., 17 vjeç, banues në Tiranë,

Elbasan, dy të plagosur nga përplasja e motoçikletave
  • 2018-07-20

Elbasan, dy të plagosur nga përplasja e motoçikletave

Dy persona janë plagosur pas një aksidenti të ndodhur në fshatin Papër të Elbasanit. Në aksident janë përfshirë dy motoçikleta që janë përplasur mes tyre ndërkohë dy drejtuesit mbetën të plagosur. Raportohet se shtetasi me inicialet E.Ç., 25-vjeç ka pësuar dëmtime më të rënd

Prokurorja Rovena Gashi bojkoton Vettingun: KPK e ka marrë vendimin!
  • 2018-07-20

Prokurorja Rovena Gashi bojkoton Vettingun: KPK e ka marrë vendimin!

Prokurorja e pezulluar nga detyra, Rovena Gashi, nuk ka marrë pjesë ditën e sotme në seancën dëgjimore të planifikuar para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Gashi ka bojkotuar seancën e Vettingut, duke lëshuar një deklaratë për mediet: KPK e ka marrë vendimin 8 muaj më parë. Se

Kalendari