Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 23 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-07-23

Dibër, shkatërrohet grupi i grabitësve, 2 në pranga dhe 1 në kërkim

Policia e Dibrës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar Maqellara, duke vënë në pranga një grup që vidhnin banesa. Mësohet së janë vënë në pranga 2 persona dhe një tjetër është shpallur në kërkim. U bë ndalimi i shtetasve: R. J, 31 vjeç, banues në Shupenzë, Bulqizë ( i

Në Vetting gjyqtari Dvorani, DSIK: Ska dyshime për përfshirje në korrupsion
  • 2018-07-23

Në Vetting gjyqtari Dvorani, DSIK: Ska dyshime për përfshirje në korrupsion

Në KPK po mbahet seanca dëgjimore për anëtarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Trupa gjykuese e KPK përbëhet nga Roland Ilia, Etleda Çiftja dhe Firdes Shuli. Sa i përket elementit të pasurisë, sipas KPK rezulton me një apartament banimi 120 m2, i blerë në 2001 me vlerë 31 mij

Gjyqtari Faqolli në sitën e Vettingut, KPK: Deklaroi pasurinë në lekë të vjetra!
  • 2018-07-23

Gjyqtari Faqolli në sitën e Vettingut, KPK: Deklaroi pasurinë në lekë të vjetra!

Është mbajtur ditën e sotme seanca dëgjimore në KPK për gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Astrit Faqolli. Gjyqtari ishte prezentë në seanca, ku shoqërohej edhe nga avokati i tij. Sa i përket pasurisë së gjyqtarit, KPK ka bërë të ditur se Astrit Faqolli ka bërë deklarim të saktë

No Pic available
  • 2018-07-23

Grabisnin karburantet, arrestohet edhe bashkëpunëtori i 31-vjeçares

Pas arrestimit të një vajze që grabiste karburantet në Fier, është arrestuar sot edhe ndihmësi i saj. Policia njofton se është vënë në pranga shtetasi Emiljano Grembi, 22 vjeç, banues në Belinë Patos. Shtetasi Emiljano Grembi në bashkëpunim me kushërirën e tij, shtetasen Anna Mal

Po kalonte rrugën, makina përplas për vdekje 88-vjeçarin
  • 2018-07-23

Po kalonte rrugën, makina përplas për vdekje 88-vjeçarin

Një 88-vjeçar me inicialet H.J. është përplasur për vdekje mëngjesin e sotëm në autostradë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:10 të ditës së sotme tek mbikalimi i Rrashbullit në autostradën Durrës-Sukth. Raportohet se i moshuari po kalonte në rrugë në momentin që është përpla

Makina e merr para bashkë me biçikletë, vdes në spital 61-vjeçari
  • 2018-07-23

Makina e merr para bashkë me biçikletë, vdes në spital 61-vjeçari

Lëvizja me biçikletë në lagjen Nr.3 të qytetit të Korçës në një ditë me shi i ka kushtuar shtrenjtë një 61-vjeçari. Ka qenë një automjet tip Reno me targë AA981OI, që e ka marrë para të moshuarin duke e përplasur dhe shkaktuar plagë të rënda. Menjëherë pas aksidentit 61-vje

Vdiq në aksident në Itali, shqiptari po shkonte në plazh me familjen (EMRI)
  • 2018-07-23

Vdiq në aksident në Itali, shqiptari po shkonte në plazh me familjen (EMRI)

Mediat italiane kanë zbardhur detaje rreth aksidentit tragjik që ndodhi dje në zonën e Viterbos, ku një shqiptar vdiq dhe katër të tjerë u plagosën, si pasojë e daljes nga rruga të mjetit tip Golf me të cilin udhëtonin, dhe përplasjes me një pemë. Kështu, mësohet se viktima e aksid

Kalendari