Aktualitet

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 10 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Aksioni i policisë vijon: Kujto pasojat e atyre që gabuan para teje! (Video)
  • 2018-08-10

Aksioni i policisë vijon: Kujto pasojat e atyre që gabuan para teje! (Video)

Policia Rrugore vijon me kontrollet e përforcuara në funksion të identifikimit të drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit dhe bëhen rrezik për veten dhe të tjerët. Gjatë orëve të vona të mbrëmjes punonjësit e policisë u përqendruan sërish te Unaza e Madhe e cila n

Vrasje me armë zjarri në Shkodër, autorët djegin makinën në Dobraç
  • 2018-08-10

Vrasje me armë zjarri në Shkodër, autorët djegin makinën në Dobraç

Një ngjarje e rëndë kriminale tronditi Shkodrën gjatë orëve të para të mëngjesit ku një 53-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri. Viktimë mbeti shtetasi Fatbardh Lici. Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën e njohur si ish-Poçeria, në lagjen Kiras. Ai është vrarë me armë zjarri në rrug

Sherr me thika mes fqinjëve në Vlorë, një person i plagosur
  • 2018-08-10

Sherr me thika mes fqinjëve në Vlorë, një person i plagosur

Një konflikt mes dy fqinjëve në një pallat në Vlorë ka përfunduar me përdorimin e armëve të ftohta. Sipas asaj që bën të ditur policia e qytetit bregdetar, ngjarja ka ndodhur në zonën e Lungomares. Mësohet se një person ka mbetur i plagosur. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarj

Milot, 14-vjeçari humb jetën teksa lahej në lumin Mat
  • 2018-08-10

Milot, 14-vjeçari humb jetën teksa lahej në lumin Mat

Një 14-vjeçar është mbytur teksa po lahej në lumë. Ngjarja tragjike ka ndodhur një ditë më parë në vendin e quajtur, Ura e Zogut, në lumin e Matit, ku adoleshenti emri i të cilit nuk bëhet me dije po lahej së bashku me disa shokë. Shokët e tij dhanë alarmin tek të afërmit e vikt

KPK e konfirmoi në detyrë, ONM ankimon vendimin për Artur Malajn
  • 2018-08-10

KPK e konfirmoi në detyrë, ONM ankimon vendimin për Artur Malajn

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK që rikonfirmoi në detyrë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Tiranë, Artur Malaj. Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit u ka paraqitur Komisionerëve Publikë rekomandimin për ta ankimuar në Kolegjin e Posaçëm

Aksion në Shkodër, 51 në pranga për vjedhje energjie
  • 2018-08-10

Aksion në Shkodër, 51 në pranga për vjedhje energjie

Nuk ka qenë aksion i thjeshtë policor, por një aksion i OSHEE-së për të arrestuar 51 abonentë për vjedhje të energjisë elektrike. Kontrollet e OSHEE-së janë fokusuar tek ato fidra ku humbjet në rrjet janë më të larta.  Te dhënat e fundit nga Drejtoria Rajonale e OSHEE-së në Shko

Vlorë, 24-vjeçari përdorues droge ekzekutoi 2 familje për një gardh (DETAJE)
  • 2018-08-10

Vlorë, 24-vjeçari përdorues droge ekzekutoi 2 familje për një gardh (DETAJE)

Në Resulaj të Bashkisë së Selenicës, në Qarkun e Vlorës, u regjistrua pasditen e së premtes një ndër ngjarjet më të rënda në dy dekadat e fundit. Ridvan Zykaj ka ekzekutuar në gjakftohtësi 8 anëtarë të fisit të tij, kushërinj të parë të babait, me banim në po të njëjtin fs

Kalendari