Aktualitet

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 11 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Masakra e Vlorës, arrestohet 24-vjeçari që vrau 8 pjesëtarë të fisit
  • 2018-08-11

Masakra e Vlorës, arrestohet 24-vjeçari që vrau 8 pjesëtarë të fisit

Autori i vrasjes së 8 personave pasditen e së premtes në Resulaj të Selenicës, në Vlorë, u kap mëngjesin e së shtunës nga forcat e policisë, pas disa orëve kërkimi dhe ndjekjeje, në rrethinat afër këtij fshati. Sipas informacioneve nga terreni, operacioni për kapjen e Ridvan Zykës,

Fluks udhëtarësh në Kapshticë, policia shqiptare punon me 5 sportele
  • 2018-08-11

Fluks udhëtarësh në Kapshticë, policia shqiptare punon me 5 sportele

Një fluks i shtuar i lëvizjes në hyrje të pikëkalimit kufitar të Kapshticës është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune. Policia Kufitare njofton se ka marrë të gjitha masat për të përballuar situatën dhe për të shmangur vonesat në procedimin e emigrantëve. Aktualisht, polici

Rama nxjerr videon për ekonominë, qytetarët e masakrojnë për vrasjet
  • 2018-08-11

Rama nxjerr videon për ekonominë, qytetarët e masakrojnë për vrasjet

Nuk ka qenë një mëngjes i zakonshëm ky i kësaj të shtune për të gjithë shqiptarët, pas masakrës që ndodhi në fshatin Resulaj të Selenicës, ku një 24-vjeçar ekzekutoi me armë 8 pjesëtarë të fisit të tij. Shumë qytetarë e kanë shprehur mendimin e tyre për ngjarjen në postimi

No Pic available
  • 2018-08-11

Kuçovë, rrufeja godet 60-vjeçarin

Një 60-vjeçar nga Kuçova është goditur nga rrufeja. Sipas policisë, Bilbil Asllani banues në lagjen Tafil Skëndo të Kuçovë, po kthehej në shtëpi kur u godit nga rrufeja në qendër të qytetit. Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën në Spitalin Rajonal të Beratit. Më datë 11.08.20

Autobusi me turistë përfshihet nga flakët në Rrugën e Kombit (Video)
  • 2018-08-11

Autobusi me turistë përfshihet nga flakët në Rrugën e Kombit (Video)

Një autobus me turistë nga Kosova është përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq të Mirditës. Raportohet se nuk ka të lënduar në radhët e pasagjerëve. Nuk dihen shkaqet e zjarrit që përfshiu autobusin. 11 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Divjakë, 35-vjeçarja përplas për vdekje fëmijën 6-vjeçar
  • 2018-08-11

Divjakë, 35-vjeçarja përplas për vdekje fëmijën 6-vjeçar

Një aksident i rëndë është regjistruar në Divjakë, ku për pasojë ka humbur jetën një 6-vjeçar. Raportohet se një mjeti tip Benz me drejtuese shtetasen M.M, 35 vjeçe ka aksidentuar një fëmijë të mitur të moshës 6 vjeç, i cili ka ndërruar jetë. Shtetasja M.M është shoqëruar

Mendja e sëmurë që merr jetë, psikologët: Familjarë, mos neglizhoni rastet
  • 2018-08-11

Mendja e sëmurë që merr jetë, psikologët: Familjarë, mos neglizhoni rastet

Autori që shkaktoi tragjedinë një ditë më parë në Vlorë, përkufizohet si rast me çregullime të shëndetit mendor, por i pa diagnostikuar dhe i pa trajtuar thonë psikologët që sipas tyre të tille ka shumë në shoqërinë shqiptare. Rasti i djalit ka të bëjë me çregullime antisocia

Kalendari