Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 19 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Atentati ndaj Ervin Memos në Fier, u hodh në erë me një telefonatë (Detaje)
  • 2018-08-19

Atentati ndaj Ervin Memos në Fier, u hodh në erë me një telefonatë (Detaje)

Atentati që iu krye 38-vjeçarit nga Fieri, Ervin Memo më 21 prill të këtij viti është një nga ngjarjet më të rënda që policia e ka pasur të vështirë ta zbardhë. Në këtë shpërthim me eksploziv, Memo u plagos rëndë, por arriti të mbijetonte. Së fundmi ekspertiza ka arritur të

Abuzuan me të mitur, arrestohen në Greqi dy pedofilë shqiptarë (Emra & Foto)
  • 2018-08-19

Abuzuan me të mitur, arrestohen në Greqi dy pedofilë shqiptarë (Emra & Foto)

Një abuzim me të miturit që ndodhi mes 2016 dhe 2017 në Makrohori të Verias, në Greqi, është zbardhur plotësisht. Policia greke ka publikuar fotot e dy pedofilëve shqiptarë që abuzuan me fëmijët, në ngjarjen që ka shokuar opinionin publik. Mësohet se Altin Gega, i lindur në Shqipë

Aksidentoi 3 gra në Novoselë, pranga 29-vjeçarit (EMRAT)
  • 2018-08-19

Aksidentoi 3 gra në Novoselë, pranga 29-vjeçarit (EMRAT)

Një 29-vjeçar është arrestuar nga efektivë të Policisë së Vlorës, pasi mbrëmjen e së shtunës rreth orës 23:30, ka aksidentuar tri shtetase pas përplasjes së mjetit të tij me një tjetër, në rrugicat e fshatit Novoselë. Në pranga përfundoi Eridjon Qarri, banues në Novoselë, pë

Lezhjani rrezikon jetën, por shpëton 2 turiste kosovare në Shëngjin
  • 2018-08-19

Lezhjani rrezikon jetën, por shpëton 2 turiste kosovare në Shëngjin

Mes gjithë problemeve që turizmi shqiptar ofron, mund të gjesh edhe raste të personave që punojnë me devotshmëri duke fshirë njollat e zeza që veshin këtë sektor. I tillë është rasti i Lucjano Markut (djalit në foto), i cili ka rrezikuar jetën e tij për të shpëtuar nga mbytja dy v

Plasin shkopinjtë në Durrës e Sarandë, regjistrohen dy sherre masive (Video)
  • 2018-08-19

Plasin shkopinjtë në Durrës e Sarandë, regjistrohen dy sherre masive (Video)

Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Sarandës ka ndodhur një sherr masiv me sende të forta dhe shkopinj druri, ku janë përfshirë disa persona. Si pasojë, një person mbeti i plagosur, ndërsa pesë të tjerë u shoqëruan nga policia. Ende nuk dihen arsyet e këtij sherri dhe pritet një njoftim

Grabitje e dhunshme në Lezhë, plagoset roja i pikës së karburantit
  • 2018-08-19

Grabitje e dhunshme në Lezhë, plagoset roja i pikës së karburantit

Foto ilustruese Një grabitje e dhunshme ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:30 në një pikë karburanti që ndodhet në rrugën dytësore Lezhë-Rrilë. Mësohet se grabitësi ka qenë maskuar dhe nuk ka nguruar të përleshet me rojën e pikës së karburantit Emanuel Gaz, duke e lënë

Shpejtësi e frikshme, policia i heq patentën 24-vjeçarit: Ishe me fat! (Video)
  • 2018-08-19

Shpejtësi e frikshme, policia i heq patentën 24-vjeçarit: Ishe me fat! (Video)

Një tjetër mbrëmje e zakonshme kontrollesh me Radar dhe Drager për të parandaluar tragjeditë në aksin kryesor të vendit, autostradën Tiranë-Durrës ka qenë ajo e djeshmja për Policinë Rrugore të kryeqytetit. Rasti më flagrant i regjistruar mbrëmë ka qenë ai i një 24 vjeçari nga T

Kalendari