Aktualitet

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 20 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Plagosi rëndë policin, Apeli kthen në burg 37-vjeçarin
  • 2018-08-20

Plagosi rëndë policin, Apeli kthen në burg 37-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Vlorës kthen në burg 37-vjeçarin Ylli Luka, i akuzuari për plagosjen e rëndë të efektivit të policisë Kuçovë, Jonuz Vrapi. Pas rekursit të Prokurorisë së Rrethit Berat, Gjykata e Apelit Vlorë, ka ndryshuar masën e arrestit, nga detyrim paraqitje në arrest me bur

Siguria rrugore, policia zbulon mjetin spiun që kap shkeljet
  • 2018-08-20

Siguria rrugore, policia zbulon mjetin spiun që kap shkeljet

Policia Rrugore ka njoftuar se po përdor një mjet të ri me të cilin po monitoron shkeljet në rrugë nga drejtuesit e automjeteve. Më konkretisht Policia Rrugore evidenton me dron parakalimet e gabuara. Në këtë linjë thuhet se tani ka ilaç efikas kundër parakalimeve të gabuara në kthesa

Plantacion marijuane në Itali, kapen dy të rinj nga Shqipëria (EMRAT)
  • 2018-08-20

Plantacion marijuane në Itali, kapen dy të rinj nga Shqipëria (EMRAT)

Dy të rinj nga Shqipëria janë arrestuar nga policia italiane me akuzën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Arrestimi i tyre u bë pas zbulimit të një plantacioni me marijuanë në një zonë të pyllëzuar në San Sebastiano, përgjatë brigjeve të lumit Po. Të arrestuarit j

No Pic available
  • 2018-08-20

Makinat përplasen kokë më kokë, një i vdekur në Tepelenë (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Tepelenë-Memaliaj. Mësohet se dy automjete janë përplasur kokë më kokë me njëra-tjetrën dhe i plagosur mbeti një person. Behar Malka, 48 vjeç është transportuar drejt spitalit për tu trajtuar me ndihmë mjekësore, por ka hu

Goditet grupi i kanabisit në Korçë, 7 në pranga. Në kërkim organizatori (Emra)
  • 2018-08-20

Goditet grupi i kanabisit në Korçë, 7 në pranga. Në kërkim organizatori (Emra)

Një grup kriminal që vepronte në fushën e kultivimit të narkotikëve është goditur nga Policia e Korçës, duke çuar në arrestimin e 7 personave. Hetimet disa mujore, ku janë përdorur përgjimet, dhe kamulfimet e agjentëve policor kanë zbuluar aktivitetin kriminal në fshatin Velçan. H

No Pic available
  • 2018-08-20

Aksident në Tiranë, makina përplas 9-vjeçarin në Shkozë

Foto ilustruese Rreth orës 17:00 të së hënës në zonën e Shkozës në kryeqytet është aksidentuar një fëmijë i moshë 9 vjeç. Mësohet se shtetasi me iniciale G.H, nën drejtimin e mjetit me targë AA 644 SL, ka aksidentuar një fëmijë që po kalonte rrugën. Policia sqaron se aktualis

Ministria e Brendshme: Ska raport të CIA-s për Shqipërinë, ja e vërteta
  • 2018-08-20

Ministria e Brendshme: Ska raport të CIA-s për Shqipërinë, ja e vërteta

CIA amerikane publikoi sot raportin për rajonin duke nxjerrë në pah problematikat kryesore për secilin vend, me Shqipërinë që ngec në luftën kundër trafikut të drogës dhe pastrimit të parave. Konstatimet e raportit në fjalë i komentoi edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, du

Kalendari