Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 21 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Furtuna në Lezhë dëmton linjat elektrike, i gjithë qyteti pa energji
  • 2018-08-21

Furtuna në Lezhë dëmton linjat elektrike, i gjithë qyteti pa energji

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe stuhi që ka shoqëruar rajonin e Lezhës gjatë pasdites të së hënës ka dëmtuar linjat elektrike në shume zona. Për pasojë ka sjellë mungesë të energjise elektrike në disa fshatra dhe në qytetin e Lezhës. Punonjësit e OSHEE-se ndodhen në ter

Problematik në familje dhe me armë, policia arreston 22 vjeçarin
  • 2018-08-21

Problematik në familje dhe me armë, policia arreston 22 vjeçarin

Policia e njihte si njeri problematik dhe fakti që mbante një armë pa leje në banesë i ka vendosur në alarm Blutë e Matit që kanë vendosur të arrestojnë Geg Gjinin. 22-vjeçari, banues në Stojan-Ulëz kishte shkaktuar një sërë konfliktesh familjare më parë dhe ata që e kanë denonc

No Pic available
  • 2018-08-21

Kreu marrëdhënie me 14-vjeçaren, pranga të riut në Librazhd

Një rast i abuzimit me të mitur është shënuar në fshatin Orenjë të Librazhdit. Policia njofton se ka arrestuar një 21 vjeçar pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 14 vjeçare. Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd, u arrestua në fl

Gatim mes pisllëkut e ushqime të skaduara, bllokohen 2 lokale në Llogara
  • 2018-08-21

Gatim mes pisllëkut e ushqime të skaduara, bllokohen 2 lokale në Llogara

Kontrollet e AKU-së në zonat bregdetare kanë sjellë rezultate të frikshme për gjendjen në të cilën përgatiten ushqimet që konsumojnë pushuesit gjatë verës. Edhe sot Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar dy lokale në Llogara pasi përdornin produkte të skaduara dhe gatuanin në

Festa e Kurban Bajramit; Mijëra besimtarë falin namazin në sheshin Skënderbej
  • 2018-08-21

Festa e Kurban Bajramit; Mijëra besimtarë falin namazin në sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë festojnë sot një nga ditët më të rëndësishme të kalendarit Islam, Kurban Bajramin.Në Mekë ndodhen tashmë mbi 2 milionë besimtarë nga i gjithë planeti, ndërsa ashtu si në gjithë boten Islame edhe në Tiranë besimtarët u mblodhën këtë mëngjes për të falu

Zjarr në një çerdhe në Tiranë, nuk ka të lënduar
  • 2018-08-21

Zjarr në një çerdhe në Tiranë, nuk ka të lënduar

Foto ilustruese Një çerdhe përfshihet nga flakët sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme rreth orës 19:25. Zjarri mësohet se ka rënë në në katin e dytë të godinës së Çerdhes Nr.16, në rrugën Nikolla Tupe. Mësohet se në godinën ku ka rënë zjarri nuk ndodhe

Çfarë u bë me 40 bandat? eksperti: Paratë e krimit nuk po bllokohen
  • 2018-08-21

Çfarë u bë me 40 bandat? eksperti: Paratë e krimit nuk po bllokohen

Pëllumb Nako është ekspert i çështjeve të sigurisë dhe, kur e pyet mbi gjendjen e rendit në vend, preferon tu referohet shifrave. E nis nga krimi i organizuar dhe fuqia e shtetit për ti goditur asetet financiare. Do të bënim një bilanc që në një vit kemi 60 milionë euro asete krimin

Kalendari