Aktualitet

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 21 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 2
No Pic available
  • 2018-08-21

Britani, shpallet në kërkim një shqiptar i rrezikshëm

Njësia e Ekstradimit të Mbretrisë së Bashkuar kanë shpallur në kërkim dhe po bëjnë thirrje për informacione për gjetjen e një njeriu të kërkuar në Shqipëri. Mediat britanike shkruajnë se bëhet fjalë për Granit Shehun, i cili është një person i kërkuar në Shqipëri për vras

Mat, ministrja Xhaçka viziton familjet e prekura nga tërmeti
  • 2018-08-21

Mat, ministrja Xhaçka viziton familjet e prekura nga tërmeti

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka viziton familjet e prekura nga tërmeti i pak ditëve me parë në qarkun e Dibrës. Xhaçka në Mat zhvilloi takime me familjet në fshatin epiqendër të tërmetit, Vinjoll dhe në Dukagjin. Nga tërmeti mbi 20 familje prej ditësh janë të sistemuara në çadra

Gjendet trupi i pajetë i të riut, ishte mbytur në rezervuar
  • 2018-08-21

Gjendet trupi i pajetë i të riut, ishte mbytur në rezervuar

Foto ilustruese Një i ri është mbytur në rezervuar ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Krajen të Lezhës, në një rezervuar uji, afër baneses se tij. Ai është gjetur dhe në trup nuk janë vënë re shenja dhune, duke lënë të kuptohet se është mbytur në ujë. I riu është

Sarandë, humb jetën nga infarkti pushuesi 47-vjeçar
  • 2018-08-21

Sarandë, humb jetën nga infarkti pushuesi 47-vjeçar

Infarkti i miokardit i ka marrë jetën sot një tjetër personi në një nga plazhet e Sarandës. Policia sqaron se në Spitalin e qytetit të Sarandës ishte paraqitur me urgjencë me probleme kardiake nga plazhi Delfini, që ndodhet në rrugën Turizëm – Kanali i Çukës në Sarandë pushu

Njohja e patentave/ Greqia po ecën ngadalë, Shqipëria i pranon
  • 2018-08-21

Njohja e patentave/ Greqia po ecën ngadalë, Shqipëria i pranon

Pala shqiptare e ka futur në fuqi marrëveshjen për njohjen e patentave me Greqinë ndërkohë autoritetet helene nuk kanë vepruar ende. Thënë ndryshe drejtuesit shqiptarë të mjeteve përsëri duhet të përdorim patenta ndërkombëtare për të udhëtuar me mjet drejt Greqisë. Drejtoria e T

Drejtonin në gjendje të dehur, arrestohen 7 shoferë
  • 2018-08-21

Drejtonin në gjendje të dehur, arrestohen 7 shoferë

Shtatë drejtues mjetesh janë shoqëruar në komisariat pasi u kapën në gjendje të dehur teksa ecnin me makinë. Ndalimi i tyre është bërë gjatë kontrolleve të policisë së Elbasanit, në një aksion për parandalimin e aksidenteve. Kontrollet janë përqëndruar në drejtim të shpejtës

Arrestimi i Begos, në Mavromati me familjen e një miku të tij
  • 2018-08-21

Arrestimi i Begos, në Mavromati me familjen e një miku të tij

Edmond Bego Sqarimi i policisë shqiptare mbi çështjen e ndalimit nga policia greke në bazë të kërkesës së autoriteteve italiane të biznesmenit Edmond Bego, i njohur edhe me disa emra të tjerë, ka ngritur një sërë pikëpyetjesh të tjera si dhe ka nxjerrë në pah mosveprimin e institu

Kalendari