Aktualitet

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 14 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Je i rrethuar, ja si u godit grupi i të fortëve të Niklës (VIDEO)
  • 2018-09-14

Je i rrethuar, ja si u godit grupi i të fortëve të Niklës (VIDEO)

Policia e Durrësit ka publikuar paraditen e sotme pamjet e aksionit të forcave speciale RENEA dhe FNSH në fshatin Nikël, ku u banda kriminale me veprim që nga viti 1998 e njohur si Grupi i Niklës. Policia e Shtetit ushtroi kontrolle në banesa të përdorura prej personave të dyshuar si anët

Burg për kreun e shoqatës artistike, rekrutonte vajza për prostitucion
  • 2018-09-14

Burg për kreun e shoqatës artistike, rekrutonte vajza për prostitucion

Gjykata e Tiranës dha masën arrest me burg për 45-vjeçarin Shpëtim Çekrezi, kryetarin e Shoqatës Artistike Ferdinand Deda, që siguronte vajza për shfrytëzim prostitucioni në Maqedoni. 45-vjeçari, banues në fshatin Dardhë të Librazhdit, nën emrin e një shoqate artistike punësonte v

Tentoi të kryente një vrasje, arrestohet 31-vjeçari nga Vlora
  • 2018-09-14

Tentoi të kryente një vrasje, arrestohet 31-vjeçari nga Vlora

Një 31-vjeçar nga Vlora është vënë në pranga, pasi akuzohet për tentativë vrasje. Mësohet se shtetasi Fatjon Aliraj, në 6 gusht të këtij viti, në lagjen Pavarësia të qytetit të Vlorës, tentoi të vrasë me armë zjarri shtetasin A.M. Seksioni për Krimet Kundër Personit dhe Pasur

Itali, shfrytëzonin vajzat për prostitucion, arrestohen 21 shqiptarë dhe një rumune
  • 2018-09-14

Itali, shfrytëzonin vajzat për prostitucion, arrestohen 21 shqiptarë dhe një rumune

Autoritetet italiane shkatërruan një bandë shqiptare që merrej me prostitucion. Sipas mediave italianë në pranga kanë rënë 21 shqiptarë dhe një grua rumune. Sipas policisë, ata shfrytëzonin vajzat në zonat Brianza dhe Como. Aksioni për arrestimin e kësaj Bande u realizua nga policia

Shpërndanin drogë në Berat, arrestohen 3 persona
  • 2018-09-14

Shpërndanin drogë në Berat, arrestohen 3 persona

Operacioni i koduar Basti ka vënë në pranga 3 persona në Berat, të cilët u kapën me drogë. Sipas policisë, Nikolin Çipi (42 vjeç), Sokol Shehu (48 vjeç) dhe Eduart Mino (40 vjeç), të tre banues në Berat, janë personat e vënë në pranga. Arrestimi u bë pasi gjatë kontrollit fizik

Gjendet një trup i pajetë në periferi të Korçës
  • 2018-09-14

Gjendet një trup i pajetë në periferi të Korçës

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e së premtes në periferi të qytetit të Korçës. Trupi u konstatua nga qytetarët, të cilët njoftuan policinë. Nga këqyrja paraprake, në trupin e personit nuk ka shenja dhune. Dyshohet vdekje natyrore, pasi viktima mendohet se është rreth 70

Raporti, katërfishohen emigrantët e paligjshëm në Shqipëri
  • 2018-09-14

Raporti, katërfishohen emigrantët e paligjshëm në Shqipëri

Në fund të korrikut 2018 autoritetet shqiptare raportuan 1,358 regjistrime të parregullta në rajonin e Gjirokastrës, e njohur si pikë hyrëse e emigrantëve të paligjshëm. Të dhënat e disponueshme nga autoritetet përkatëse pranë IOM, në një raport të fundit tregojnë një rritje tet

Kalendari